Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Krásná Miss (†22) zemřela na rakovinu po porodu syna: Na léčbu v Praze se jí skládala celá země!

Žibek Nikejeva zemřela na rakovinu kostí krátce po narození syna.
Zdroj: archiv
Žibek Nikejeva († 22) byla kráska z Kyrgyzstánu u které to vypadalo, že prožije život jako z pohádky. V roce 2013 se ve své zemi stala královnou krásy a účastnila se i klání Miss World. Zamilovala se a otěhotněla. V 7. měsíci ale přišla rána.

Svět se jí zhroutil na podzim roku 2016. V září šla ke gynekologovi na běžnou těhotenskou prohlídku. Lékaři se ale stav mladé maminky nezdál a poslal jí na sérii vyšetření. Diagnóza byla zdrcující. Rakovina kostí v předposledním stádiu.

Doktoři začali jednat. Žibek musela předčasně porodit a byl jí doporučen císařský řez. Pak se stalo něco, co je noční můrou každé matky. Hned po porodu jí od syna rozdělili na dva dlouhé měsíce. Chlapeček musel do inkubátoru, modelka na náročnou léčbu plnou chemoterapie.

„Nikdy nezapomenu na tu chvíli neskutečné radosti, když jsem poprvé viděla svého syna a zároveň všechnu tu trpkost, když nás museli okamžitě rozdělit. Strašně mi během chemoterapie chyběl,“ napsala si Žibek na sociální sítě.

Těžkou léčbu ji pomáhaly zvládnou myšlenka na syna a jeho návštěvy. „Při každém setkání ve mě zapálí jiskřičku naděje, dává mi sílu bojovat,“ psala čerstvá maminka.

Jenomže chemoterapie nezabrala a nádory rostly. Převezli ji do Turecka, kde proběhla operace. Také bez úspěchu.

Před Vánoci napsala dojemný dopis na sociální sítě, kde uvedla, že její poslední nadějí je Centrum protonové terapie v Praze. Léčby by ale stála 2 400 000 korun. Rodina takovou částku neměla, a tak se v celém Kyrgyzstánu a okolních státech začaly pořádat sbírky. Všichni chtěli, aby Žibek mohla být se svým synem co nejdéle. Bohužel, než se částka vybrala, bylo už pozdě. Mladá maminka rakovině podlehla.

Související články

Další články