Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Krásná Markéta Konvičková o plánech po porodu: Placentu nepozřu, dřív ji mámy taky nejedly a žijeme

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
ROZHODNUTÍ
Už za dva měsíce přivede Markéta Konvičková (26) na svět své první dítě. Zatím to na ní není téměř poznat, skoro nepřibrala. Už dopředu hlavně ale ví, že řadě věcí tolik typických pro biomatky se vyhne. „Placentu nesním a očkovat budeme,“ řekla eXtra.cz.

Markéta Konvičková téměř nepřibírá

„Mám se skvěle, žádné těhotenské potíže nemám, nejsem obrovská, takže se mi chodí dobře a vůbec všechno je fajn. Zatím mám čtyři kila nahoře, ale samozřejmě se ještě můžu radikálně zvětšit, i když si spíš myslím, že ne,“ prozradila eXtra.cz půvabná Markéta Konvičková (26).

Ta už dobře ví, jak se zachová krátce po porodu.

„Moc ho neřeším a nic si nenačítám. Beru to tak, že co se má stát, to se stane. Jsem nastavená tak, že pčíknu a dítě bude venku. Nijak se nepřipravuju, protože bych stejně nenačetla, co mě ve skutečnosti čeká,“ myslí si.

Těhotenství tráví na pohodu, nebere ho jako vědecký projekt, u nějž je třeba připravit se na všechny možné varianty. V řadě žen to ale spíš vyvolá zbytečný stres kvůli znalosti všech možných rizik, což Markéta nechce zažít. Ani k módě pojídání placenty se nechystá přidat.

Placenta na jídelníčku nebude

„Placentu fakt jíst nebudu. Ať si každý dělá, co chce, ale osobně se o to nezajímám. I dřív rodily ženské jedna za druhou, placenta se nejedla, přesto jsme zdraví a naše generace je kvalitní. Nechávám to přírodě. Ta sama mi naznačí, co potřebuju,“ prohlašuje sympaticky Konvičková.

Očkování přežily i předchozí generace

Řeč přišla i na pro některé rodiče kontroverzní otázku, zda očkovat. Tenhle problém se nedávno dotkl i její nejlepší kamarádky Moniky Bagárové (26).

„S Mončou jsme to řešily. I v tomhle jsem stará škola. Nezkoumám to, to by bylo o zbytečném strachu z něčeho, co se může, ale spíš nemusí stát. Beru to tak, že minimálně na základní očkování půjdeme, stejně jako s námi na ně šly před lety naše mámy, ta dodatečná budu řešit za pochodu,“ dodává zpěvačka.

Související články

Další články