Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Krásná kameramanka Halyna, kterou zastřelil Alec Baldwin: Vyrůstala na sovětské vojenské základně

Zesnulá kameramanka Halyna Hutchins byla původem z Ukrajiny.
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Další 2 fotografie
tragédie

Americký herec Alec Baldwin (63) při natáčení westernu Rust patrně nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchins (†42) a postřelil režiséra filmu Joela Souzu (48). Zesnulá kameramanka byla původem z Ukrajiny, dle svých slov vyrůstala na sovětské vojenské základně obklopená jadernými ponorkami a sobi, také si říkala si "neklidný snílek".

Na natáčení westernu Rust byla americkým hercem Alecem Baldwinem omylem postřeleni dva lidé. Kameramanka Halyna Hutchinsová, kterou vrtulník z odlehlého místa převezl do nemocnice svým zraněním podlehla. Zraněného 48letého režiséra převezla ambulance do nemocnice v Santa Fe. Podle agentury Reuters není jasné, jak jsou jeho zranění vážná. Dle vyšetřovatelů střílel Alec Baldwin ze zbraně, která sloužila jako rekvizita.

Neklidný snílek

Zesnulá kameramanka Halyna Hutchins, která po sobě zanechala sedmiletého synka, se narodila na Ukrajině. Svůj život zasvětila kariéře a říkala si "neklidný snílek". "Vyrostla na sovětské vojenské základně na polárním kruhu obklopeném soby a jadernými ponorkami. Vystudovala mezinárodní žurnalistiku na Kyjevské národní univerzitě na Ukrajině a dříve pracovala jako investigativní novinářka s britskou dokumentární produkcí v Evropě," jak je uvedeno na její webové stránce.

V roce 2019 byla vybraná jako jedna z vycházejících hvězd na kameramanském poli. Spolupracovala s mnohými hollywoodskými hvězdami, které jsou z tragédie naprosto šokovány. Soustrast vyjádřili třeba herci Elijah Wood nebo Joe Manganiello.

Vyšetřování pokračuje

Úřad šerifa v Santa Fe uvedl, že v souvislosti s incidentem nebyl nikdo zatčen a nebyla vznesena žádná obvinění. Detektivové zahájili vyšetřování a vyslýchají svědky. "Vyšetřování stále aktivně pokračuje," uvedl mluvčí šerifa Juan Rios. Podle něj se nyní vyšetřování soustřeďuje na to, jakým typem munice se střílelo.

"Podle vyšetřovatelů se zdá, že při natáčení jedné scény byla použita zbraň, ze které se střílelo, jako rekvizita," řekl Rios. Policie ve svém vyjádření nepoužila slovo "nehoda" a hodnocení incidentu odložila na pozdější dobu, upozornil server Variety.

Agentura AP napsala s odkazem na list Santa Fe New Mexican, že novináři viděli 63letého Baldwina před úřadem šerifa v slzách. Událost nijak nekomentoval.


Související články

Další články