Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Jessica Alba slaví 40: Krásná je překvapivě po svých vypasených rodičích

Jessica Alba slaví 40: Krásná je překvapivě po svých vypasených rodičích
Zdroj: showpix.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Jessica Alba od dnešního dne patří mezi čtyřicátnice. Zub času se na ní ale nijak nepodepsal a slavná herečka by hravě strčila do kapsy i o polovinu mladší kolegyně. Nějakou dobu však už nezáří jen ve světě filmů, ale úspěšně se usadila také na podnikatelském poli. Na tom svou pozornost zaměřila na ekologické výrobky.

Kalifornská herečka Jessica Alba, která dnes slaví 40. narozeniny, už jako malá snila o tom, že její kroky povedou do světa filmu. Ke své první filmové roli se dostala už ve třinácti letech, kdy se objevila ve snímku Všechno je dovoleno, ve kterém měla ztvárnit malou roli. Jenže osud tomu chtěl jinak, hlavní herečka odstoupila od smlouvy, a tak ji zastoupila právě Jessica.

Jessica Alba má čtyři Zlaté maliny

Poté se objevila v televizních reklamách a dalších menších snímcích. Úspěch slavila díky seriálu Delfín Flip, který se vysílal v polovině devadesátých let a v němž hrála Mayau Graham.

Jessica Alba se objevila i v Nemocnici Chicago Hope, zahrála si ve dvou dílech nezapomenutelného seriálu Beverly Hills 90210 a slávu získala i díky seriálu Černý anděl. Za roli v něm byla nominována i na Zlatý glóbus.

Objevila se také ve filmu Sin City – město hříchu nebo ve snímku Fantastická čtyřka. Její úspěchy ale střídaly i strmé pády, a tak je zároveň držitelkou čtyř Zlatých malin, které vyfasovala za role ve filmech Vrah ve mně, Fotři jsou lotři, Machete a Na sv. Valentýna.

Jessica Alba podniká

Jessica Alba je častým objektem mužských pohledů a jejím životem prošli dva osudoví pánové. Prvním byl Michael Weatherly, se kterým chodila tři roky, a poté do jejího života vstoupil hereččin současný manžel a otec jejich společných tří dětí Cash Warren.

Přestože Jessica na svět přivedla už tři potomky, stále si udržuje parádní postavu. Možná za tím stojí i fakt, že si v dětství slíbila, že nikdy nedopadne tak, jako její obézní rodiče.

Ostatně kvůli zdravotním komplikacím se sama pustila do zdravého vaření, což jí zůstalo doteď. K hraní navíc přidala i podnikání, a v tom se jí velmi daří. Alba založila společnost The Honest Company, která se zaměřuje na eco friendly výrobky do domácnosti, jako jsou třeba vlhčené ubrousky či prací prostředky. Firma má nyní hodnotu přes 40 miliard korun a Jessica vlastní její pětinu. Svou lásku k ekologii vyjádřila i ve své knize The Hones Life.

Související články

Další články