Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Krásná hvězda StarDance Adriana Mašková: Tančí od desíti a má jednu tajnou vášeň

Adriana Mašková a Jan Cina v jedenácté řadě StarDance.
Zdroj: Se souhlasem Adriany Maškové
+ Dalších 6 fotografií
StarDance

Usměvavá brunetka Adriana Mašková (23) v prvním kole letošní StarDance zazářila. Společně s hercem Janem Cinou nadchnuli porotu i diváky a hned svým prvním tancem potvrdili, že jsou velkými favority na celkové vítězství. Mašková je nejenom skvělá tanečnice, ale také velká krasavice. Čím se živí a co o účasti v taneční soutěži prozradila?

Z moravských Tvrdonic se Adriana Mašková protancovala do populární taneční soutěže StarDance už podruhé. Ve StarDance 2019 skvěle doplňovala herce Miroslava Hanuše a spolu to dotáhli na krásné šesté místo. Adriana byla v tehdejším desátém ročníku úplným nováčkem. Ostatně jako všichni ostatní tanečníci a tanečnice. Tvůrci se totiž rozhodli účastníky jubilejní řady od základu obměnit.

"Oslovil mě tehdy hlavní choreograf Honza Onder, se kterým se znám již mnoho let z tanečních soutěží, s nabídkou, zda bych se nechtěla zúčastnit konkurzu na StarDance,“ zavzpomínala pro eXtra.cz Adriana na to, jak celé její působení ve StarDance začalo. "Pak jsem byla pozvaná na konkurz, na kterém nás bylo několik desítek. Odjela jsem domů do Tvrdonic, a tak dlouho mi nepřišla odpověď, že jsem na to skoro zapomněla. A když už jsem svůj život chtěla směřovat jinam, zazvonil telefon: 'Tak slečno Mašková, byla jste vybrána.'"

Její život není jen o tancování

Mohla být klidně profesionální tenistkou, po kurtu s raketou se totiž proháněla už od šesti let, tedy 4 roky předtím, než se pustila naplno do tancování. Nakonec však zvítězil tanec. Adriana se svěřila, že ji vždycky bavila spousta věcí. "Do rozhodování, co se mé profese týče, jsem se nikdy moc nehrnula. Teď ale kromě tance ještě studuji architekturu, která je mojí vášní. Do budoucna bych se ráda věnovala oběma profesím,“ prozradila. 

Několikanásobná mistryně republiky

Adriana je lektorkou standardních a latinskoamerických tanců pro dospělé a děti. Ve StarDance pak herců. Po Hanušovi v předchozí řadě jí byl v té aktuální přiřazen herec Jan Cina.

Tancuje od deseti let, což je na této úrovni poměrně pozdě, takže měla co dohánět. Ale zabrala a přineslo to kýžené ovoce. Ve čtrnácti letech už patřila mezi českou špičku mladých tanečníků. Se svým tanečním partnerem Michalem Burešem se dokonce stali juniorskými mistry republiky ve standardních tancích. K tomuto úspěchu později přidali i titul vicemistrů republiky v latinskoamerických tancích.

Titul mistrně republiky vyhrála celkem pětkrát, a to v latinskoamerických tancích i v kombinaci deseti tanců. Že se jí s jejím partnerem podařilo obhájit titul mistrů republiky několik let po sobě, považuje za svůj největší úspěch.

Těší ji také, že se díky tanci může účastnit takových projektů, jako je StarDance. A její nejhezčí vzpomínka na StarDance?: „Nejraději vzpomínám na přátelství, která ve StarDance vznikla a přetrvávají dodnes.“

Více o StarDance 2021 (tanečníci, moderátoři, porota) ➔

Související články

Další články