Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Krásná dcera Kateřiny Neumannové: Zaběhla svůj rekord a na mistrovství skončila sedmá

Lucie Neumannová: Dcera Kateřiny Neumannové zaběhla na oválu svůj rekord
Zdroj: Se souhlasem Lucie Neumannové
+ Další 4 fotografie
Sport

Jablko nepadlo daleko od stromu. Dcera legendární běžkyně na lyžích Kateřiny Neumannové (47) Lucie (18) získala sportovní nadání po mamince. Ne však v běžkařském odvětví, ale v atletice, kde sbírá značné úspěchy. Vítězka olympiády z Turína tak může být na svou dceru, která roste do krásy, patřičně pyšná. Když Kateřina Neumannová v roce 2006 získala zlatou medaili na olympiádě v Turíně, ihned po závodě objala svou tehdy dvouletou dceru Lucii. Památný moment zachytil jeden z fotografů a dodnes patří mezi nejdojemnější snímky z českého sportu. Leckdo by tehdy čekal, že fenomenální běžkařka bude mít svou následovnici v bílé stopě. Ale nestalo se tak. Lucka ovšem sklízí úspěchy také, jen v jiném sportovním odvětví.

"Máma chtěla, abych dělala atletiku nebo jezdila na kole nebo na běžkách. To jsem samozřejmě řekla, že to dělat nebudu, když to dělala máma," uvedla Lucie pro Blesk.cz. Běžkám se tak půvabná dívka nevěnuje, ale nadání na sport má veliké. Lásku nakonec našla k tenisu, který ji dlouhou dobu bavil a viděla v něm budoucnost. Ostatně základy dostala v proslulé tenisové akademii na Floridě.

Atletika Lucii učarovala

Výsledky ale nebyly takové, jaké by si představovala, a tak nakonec od tenisu trochu upustila a v současnosti se věnuje královně sportů - atletice. A dobře udělala, její forma totiž neustále roste, což dokládá i její nový příspěvek na Instagramu. "Minulý rok, na mém prvním mistrovství ČR, jsem si zaběhla osobák na 800 m 2:20.01. Byla jsem nespokojená, protože to nestačilo na postup do finále," říká Lucie.

Maminka jí však vysvětlila, že jen po jednom roce tréninku nemůže čekat zázraky, a tak Lucie tvrdě dřela dál. Moc toužila běžet finále - a nakonec to klaplo. "V sobotu jsem si zaběhla osobák 2:16.98 a těsně z třetího místa postoupila do finále! Ve finále jsem si dala další osobák 2:14.57 a skončila jsem sedmá. Pořád od sebe chci víc a jsem věčně nespokojená, ale dneska vám povím, že mám fakt radost, že se ta dřina vyplácí a je vidět zlepšení, protože to je to hlavní!" radovala se dcera slavné lyžařky.

Lucie vyrostla do krásy

Zkrátka běžecké nadání má v genech, i když neběhá na lyžích, ale v tretrách. Kateřina je na svou dceru patřičně pyšná. Navíc Lucka vyrostla do krásy a dnes je z ní kočka, o niž se pere nejeden kluk na oválu. Zatím ale může být olympijská medailistka v klidu, protože její dcera má v hlavě především sport. "Dneska si to ještě užiju, ale pak se jde zase běhat a makat pořád dál, protože mám pořád hodně velký prostor pro zlepšení. A holky, co jsou dobrý, jsou pořád jinde," dodala sympatická mladá atletka.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy