Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Krásná dcera četníka Cruchota: Co dnes dělá modrooká blondýnka Geneviève Grad

Snímek z filmu o četnících.
Zdroj: profimedia.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
Kráska z filmu

Kdo by neznal filmovou sérii o četnících ze Saint Tropez, kde si zahrály legendy jako Louis de Funès, Michel Galabru, Jean Lefebvre a v neposlední řadě i krásná modrooká blondýnka Geneviève Grad. Ta ve filmech, které se nyní reprízují, ztvárnila Nicole Cruchot, dceru četníka Ludovica Cruchota (de Funès). Její sláva byla na vrcholu, ale křehká Francouzka se rozhodla pověsit herectví na hřebík. 

Herečka Geneviève Grad se narodila 5. července 1944 v Paříži. Její matka byla architektkou a doufala, že dcera půjde v jejích stopách. Geneviève však tíhla k tanci a ačkoliv jen málokdo se v něm dokáže prosadit, ona to zkrátka chtěla zkusit. Za kariérou Grad nakonec stály právě její taneční schopnosti.

Jako tanečnice si jí všimli filmoví tvůrci, které okouzlil nejen její talent, ale i krása. Modrooká blondýna, která měla jiskru, ale zároveň z ní vyzařovala nevinnost, jako by podle nich byla pro herectví stvořená.

Dcera četníka

První velkou příležitost pohledná Francouzka získala ve filmu Un soir sur la plage v roce 1961. Nabídky se jí pak jen hrnuly, a proto ji diváci znají nejlépe jako Nicole Cruchot, dceru Ludovica Cruchota, kterého hrál Louis de Funès, z oblíbených komedií o četnících. Ona sama zazpívala úvodní píseň k film s názvem Douliou Douliou Saint-Tropez.

Geneviève, jakkoliv je talentovaná, se herecké kariéry vzdala poměrně brzy. Poslední film natočila rok před svými čtyřicátými narozeninami a od té doby po ní není ani vidu, ani slechu.

Na veřejnosti se po skončení kariéry přestala zcela objevovat. Ačkoliv po Geneviève Grad kvůli její kráse toužila spousta mužů, ona sama byla po celý život věrná jen jednomu. Jejím manželem byl francouzský vědec Igor Bogdanoff. Tomu porodila jedno dítě, které je dnes už dospělé. Geneviève dodnes žije ve městě Vendome ve Francii a své soukromí si, stejně jako v minulých letech, bedlivě střeží.

Na její nejkrásnější fotky z dob její největší slávy se podívejte v galerii.


GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy