Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Krásná Charlize Theron byla ve filmu Zrůda k nepoznání. Jakou proměnu musela podstoupit?

Zdroj: Profimedia
Proměna
V roce 2003 vznikl film Zrůda, který mapoval život sériové vražedkyně Aileen Wuornos. Ta na konci osmdesátých let zavraždila na území Floridy sedm chlapů. Hlavní roli Aileen ztvárnila v tomto filmu krásná herečka Charlize Theron (45), která byla od reálné vražedkyně takřka k nerozeznání.

Snímek Zrůda pojednává o dvou ženách: bývalé prostitutce Aileen a Selby Wall, kterou její rodiče poslali na Floridu, aby se "vyléčila ze své homosexuality". Když se ty dvě potkají v baru a zamilují se do sebe, Aileen musí znovu začít pracovat jako prostitutka. Právě to v ní znovu vzkřísí zuřivost vůči mužům, která později přejde k morbidním vraždám.

Jsou herečky, které na požádání udělají pro roli téměř vše. Herečka Charlize Theron je jednou z nich a nejenže byl její herecký výkon bravurní, ale hlavně podoba se skutečnou Aileen byla téměř identická. Pro roli musela Charlize přibrat neuvěřitelných patnáct kilo. „Užívala jsem si to, protože miluju dobré jídlo. Tuhle 'figuru' jsem udělala na hamburgrech,“ nechala se herečka před časem slyšet. Kromě toho se také musela naučit mluvit s umělými zuby, protože skutečná Aileen měla lehký předkus. Během natáčení musela nosit rovněž hnědé kontaktní čočky a pro lepší věrohodnost si vlasy mastila speciálním gelem. I obočí museli herečce zesvětlovat, což ve výsledku působilo ještě děsivějším dojmem. Není divu, že Charlize získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

Kdo byla skutečná Aileen Wuornos?

Snímek Zrůda byl inspirován reálným příběhem. Pravá Aileen Wuornos se narodila 29. února 1956 v americkém Michiganu. Dětství neměla idylické a spíš se dá říct, že ji stíhala jedna tragédie za druhou. Její matka Diane se vdala v patnácti letech za Lea Dale Pittmana, který byl v době Aileenina narození obžalován za znásilnění a pokusu vraždy sedmileté dívky. Později mu byla diagnostikovaná schizofrenie a byl odsouzen za pohlavní zneužívání. Aileen ho nikdy nepoznala, když jí byly čtyři roky, oběsil se ve vězení. Matka jí a Aileenina mladšího bratra dala do péče svých rodičů, kteří si je osvojili. Jenže ani u dědečka s babičkou Aileen a její bratr nenašli klid. Její vlastní děda ji v dětství sexuálně zneužíval a fyzicky napadal, jak dosvědčila v pozdějších letech.

Už v jedenácti letech měla Aileen problémy s chováním. Spala se svými spolužáky, kteří jí výměnou za to dávali cigarety, drogy a potraviny. Sex měla provozovat také se svým bratrem. Ve čtrnácti letech otěhotněla poté, co ji znásilnil dědův přítel. Dítě sice nakonec porodila, ale bylo ihned dáno k adopci. Několik měsíců po porodu zemřela její babička, se kterou měla dobrý vztah, na srdeční selhání, a proto se rozhodla odejít z domu, aby už nemusela čelit sexuálním návrhům svého děda.

Vdávala se ve dvaceti

Protože neměla práci, začala si na živobytí vydělávat prostitucí a spala většinou po lesích. Všechno se změnilo v roce 1976, kdy bylo Aileen dvacet let. Tehdy se na Floridě seznámila s bohatým prezidentem jachtařského klubu, který byl o devětačtyřicet let starší a který si ji ten samý rok, co se poznali, vzal za ženu. Jenže ani jako vdaná žena nepřestala dovádět. Poté, co v opilství napadla neznámého muže v baru a zbila svého manžela holí, se jejich manželství anulovalo. Trvalo pouze devět týdnů. V té době se také seznámila s pokojskou Tyriou Moore, s níž navázala lesbický vztah.

Muže nenáviděla už od dětství. Není také divu, vzhledem k tomu, co všechno jí kdy provedli, ať už se jednalo o členy rodiny, spolužáky, nebo neznámé muže. Když si vydělávala peníze prostitucí, nenávist vůči nim v ní neustále rostla, až přešla k zabíjení. První vraždu Aileen spáchala v roce 1989, kdy v autě zastřelila jednapadesátiletého majitele obchodu s elektronikou.

Zatčení a smrtící injekce

Další vražda na sebe nenechala dlouho čekat a v průběhu let 1989 a 1990 zastřelila sedm mužů, přičemž všem poté ukradla peníze. U výslechů později tvrdila, že je zabila v sebeobraně, protože ji chtěli znásilnit, ale pravda bude jinde. Aileen i její přítelkyni policie dopadla v lednu 1991. Pro policii nebylo tak těžké ji odhalit, protože už dříve měla četnou trestnou činnost a na policejní stanici o ní měli záznamy i otisky prstů.

Po soudním procesu a shledání viny byla odsouzena k trestu smrti. Ve vězení ale strávila dlouhých dvanáct let, než byla skutečně zabita. Smrt proběhla injekcí dne 9. října 2002. Jedná se teprve o druhou ženu, která byla kdy státem Florida popravená.

Související články

Další články