Courtney se totiž rozhodla, že svou operaci mozku zdokumentuje, aby všichni mohli vidět, jaké to je. „Přišlo mi to jako zajímavé téma, ukázat lidem, co jsem vlastně prožila,“ vysvětluje na svém videu. Neuvidíte na něm přímé záběry, jak se dívce lékaři hrabou v hlavě, ale celé video je pojato z její perspektivy.

„Chtěla jsem, aby lidé věděli, jak taková operace vlastně probíhá,“ svěřila se Courtney, která od svých fanoušků na YouTube a Instagramu sklidila velkou podporu při svém boji s rakovinou.

Operace proběhla, když byla dívka při vědomí, lékaři jí dokonce ukazovali obrázky s věcmi, které měla popisovat. Podařilo se jim odstranit 95 procent tumoru na mozku.

„Nejprve jsem trvala na tom, že všechno natočíme, ale potom jsem se na to video nemohla podívat. Dokonce jsem ho v jednu chvíli chtěla celé smazat. Vlastně jsem se na něj podívala až pár dnů před uveřejněním. Nakonec jsem svůj strach překonala a musím přiznat, že mi to přijde velmi fascinující,“ uvedla dále na svém videu.

Courtney je nyní téměř u konce s ozařováním, které po operaci následovalo, a vypadá i cítí se skvěle. Boj se zákeřnou nemocí ještě není vyhrán, ale Courtney je definitivně na dobré cestě k uzdravení, a to i díky svému YouTube kanálu a fanouškům, kteří ji tolik podporují. Celé video se záběry z operace a Courtneyinými vysvětlivkami můžete shlédnout ZDE.