Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Krásná Beáta Kaňoková z Pana profesora: Prozradila, jaký je Vojta Dyk doopravdy

Krásná Beáta Kaňoková z Pana profesora: Prozradila, jaký je Vojta Dyk doopravdy
Zdroj: Se souhlasem Beáty Kaňokové
+ Dalších 5 fotografií
HEREČKA

Krásná herečka Beáta Kaňoková je hvězdou nového seriálu televize Nova Pan profesor, ve kterém dostala svou dosud největší roli. Už v příštím roce se ale ukáže i na plátnech kinosálů.

Herečka Beáta Kaňoková pochází ze severu Moravy, konkrétně z Krnova. Už jako malá milovala herectví a často rodičům hrála různé pohádkové inscenace.

Beáta Kaňoková v seriálu Pan profesor

Její srdce ještě nedávno patřilo hlavně divadlu, teď ale Beáta hraje svou největší televizní roli v seriálu Pan profesor, ve kterém ztvárňuje profesorku češtiny a literatury na gymnáziu.

V rozhovoru pro novinky.cz se Kaňoková svěřila, že oba předměty měla na škole moc ráda - hlavně díky babičce, která byla shodou okolností profesorkou na gymnáziu a tyto dva předměty vyučovala.

Ve škole Kaňoková vynikala, a tak nebylo divu, že si z ní občas spolužáci dělali legraci, že je šprtka. Podle jejích slov jí šlo ale učení do hlavy tak nějak samo.

Beáta Kaňoková a Vojta Dyk

V seriálu jí po boku stojí herecký kolega Vojta Dyk, který hraje atraktivního, ale zároveň i svéhlavého, chaotického a občas i nezodpovědného floutka. „Vojta v reálu takový samozřejmě vůbec není. Mně se s ním točí hezky. Skvělej kolega, výbornej herec, inspirativní, vtipnej. Je s ním krásná práce,“ uvedla Kaňoková.

S přítelem a hereckým kolegou Tomášem Havlínkem má dvouletou dceru Juditu. Když je teď ale herečka více pracovně vytížená, hlídá dcerku přítel nebo hodné babičky. A když nevyjde ani jedna možnost, pomáhají kamarádky.

Beáta Kaňoková ve filmu Běžná selhání

Na DAMU tato uhrančivá kráska, která miluje módu, vystudovala kulturní dramaturgii. Ta ji ale za srdce nechytla. Přestože oboru rozumí, nikdy nemá tendenci dramaturgům mluvit do jejich práce. Dokáže se však jinak koukat na text, což bere spíše jako přidanou hodnotu.

Příští rok se Beáta Kaňoková ukáže i na plátnech multikin. Přijala totiž jednu z hlavních rolí ve snímku Běžná selhání, kde bude účinkovat po boku hereček Medvecké, Kerekes a Strykové. Tuto roli vzala hlavně kvůli unikátnímu scénáři, který podle ní nemá dosud v Čechách obdoby.

Související články

Další články