Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Krásná Arabela slaví 60. narozeniny: Herečka vypadá i po letech skvěle! GALERIE

Zdroj: Česká televize / Tomáš Svoboda
+ Dalších 8 fotografií
čas letí
Jana Nagyová (60) a její Arabela jsou pro všechny milovníky televizních pohádek nezapomenutelnými jmény. Za 40 let od jejího natáčení se z pohádkové princezny stala dospělá žena, která ve svých šedesáti letech s klidem může říct, že vypadá maximálně na 50. A pro fanoušky Arabely je dobrou zprávou, že její roztomilý pohled Janě zůstal.

Jana Nagyová se narodila v lednu 1959 ve slovenském Komárně. Přestože od 13 let účinkovala v divadle, budoucnost v herectví neviděla. Nastoupila na bratislavskou konzervatoř, kde studovala operní zpěv a hru na klavír. Hudbě se toužila věnovat na profesionální úrovni.

Jenže ji osud nasměroval přece jenom k herectví. V prvním filmu jménem Sváko Ragan se objevila v 17 letech a další role přišly vzápětí. Tou nejpodstatnější se však stala právě Arabela

Zatímco někteří herci střídají významné role jako ponožky, kariéra Nagyové je jiný případ. Ačkoliv toho nenatočila zrovna málo, do povědomí diváků se nejvíc zapsala jako princezna Arabela ze stejnojmenné pohádky. Tehdy jí bylo 20 let a patřila k nejzajímavějším a nejkrásnějším herečkám tehdejší doby.

I když od první klapky oblíbeného seriálu uplynulo už 40 let, Nagyová na půvabu a šarmu neztratila. Čas se na ní samozřejmě podepsal, ale zdá se, že mnohem míň než na jiných. Ve svých šedesáti letech vypadá báječně a Arabelu by klidně mohla hrát znovu, tentokrát už jako elegantní královnu. Herečka žije trvale v Německu nedaleko Kolína nad Rýnem, kde se věnuje podnikání. Jen občas si posteskne, že by chtěla znovu hrát.

Související články

Další články