Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Krásná Andrea Kerestešová promluvila o porodu: Placentu už jíst odmítám

+ Dalších 16 fotografií
ROZHOVOR
Herečka Andrea Kerestešová Růžičková (34) se před necelými dvěma roky stala maminkou. Teď je podruhé těhotná, s krásnou zprávou se pochlubila veřejnosti. Mateřství si užívá a na druhé miminko se s manželem, hudebníkem Mikolášem Růžičkou (37), patřičně těší. Krásná herečka poskytla rozhovor, v němž se o druhém těhotenství rozpovídala.

Andrea porodila roztomilého chlapečka, jemuž po domluvě s manželem dali jméno Tobiáš. Teď čeká další miminko. Sama moc dobře ví o blahodárných účincích placenty. Proto v minulosti v Číně okusila pokrm z placenty. Teď promluvila o tom, proč ji už jíst nebude. Na druhé dítě se moc těší a je připravena i na případného třetího potomka, kterého by si s manželem moc přáli.

Nedávno jsme se bavili o tom, že byste si k Tobiáškovi s manželem přáli další dítě. A stalo se… Už tušíte, jestli se vám narodí holčička nebo chlapeček?

Ano, něco tušíme, ale jasné to bude, jak už bývá, až po porodu. Takže vám to neřeknu. (směje se) Nechte se překvapit. Každopádně jak už to bývá, naším jediným přáním je zdravý člověk.

Nedávno jste šťastnou novinku prozradila na sociální síti… V kolikátém měsíci těhotenství přesně jste?

Jsem za půlkou. Tahle odpověď snad bude stačit. Termín je vždy jen orientační datum a sama jsem se u Tobiáše přesvědčila, že je to skutečně téměř nepodstatné datum, které se skutečným termínem porodu nemusí vůbec souhlasit.

A už máte vybraná jména?

Zatím si je jen tak nahazujeme, diskutujeme o nich… Ale nic konkrétního zatím nemáme.

Je mi jasné, že Tobiášek je ještě moc malinký, ale jak reagoval, že brzy bude mít sestřičku nebo bratříčka?

Připravujeme ho na to přirozeně a postupně. Je si vědom toho, že v bříšku je malý človíček, podle toho se i ke mně chová, dává pozor na bříško, dokonce už cítil přes ručičku pohyby a vypadalo to, že ho to pobavilo. Tak snad to bude zábava i po narození.

Máte obavy, jak časově bude náročné vychovávat dvě děti?

Samozřejmě že někdy nad tím člověk přemýšlí, jak to bude… Ale většinou se hned stopnu. Stejně to nevymyslím, budeme reagovat a jednat na základě dané přítomnosti a situace. Budeme se sžívat ve svém prostoru v daném čase. Je jasné, že se dvěma malými dětmi to bude náročnější, ale zároveň krásnější. A v našich srdcích je prostoru hodně, protože se neustále rozpínají.

Když jste se s manželem šťastnou novinu dozvěděli, jaké byly vaše reakce?

Velmi jsme se těšili, že to bylo bleskovou rychlostí. Taky nám už není dvacet let, počítali jsme spíš s tím, že to může nějakou dobu trvat. Těhotenství je ale jedna věc, živé a zdravé dítě druhá. Cítím vůči novému životu obrovský respekt a pokoru, věříme, že se nám povede přivést ho na tento svět v pořádku.

S placentou máte zkušenosti. Budete zvažovat, zda tentokrát placentu nějak využijete?

Nijak o tom neuvažuji. Co se týče porodu, tak mě opustily myšlenky na veškeré alternativní metody. Chci být pod dohledem doktorů, v řádně vybavené nemocnici. Nemám žádný porodní plán, zároveň to neznamená, že nevím, co chci a na co se nastavuji. Jen nechci být fanatikem. Věřím, že se mi povede porodit znovu přirozenou cestou, ale pokud by byly nějaké komplikace, budu plně důvěřovat doktorům. Pokud jde o lidský život, neriskuji. A u porodu jde vždy o životy dva.

Vím, že je velmi brzy, ale dokážete si s manželem představit, že byste třeba měli 3 děti?

Nevylučujeme to, zároveň to ani nijak výrazně neplánujeme… Manžel i já jsme ze 3 sourozenců. Mikoláš ze třech bratrů, já jsem jediná holka. Čím víc dětí, tím větší rodina… A čím větší rodina, tím silnější pouto a síla. Vše ale záleží na zdraví, energii, chuti a podobně… Uvidíme, jak nám to život naservíruje.

Jak na krásnou zprávu o tom, že jste podruhé těhotná, reagovalo vaše okolí?

Všichni se radují. Je to nesmírně důležité. Každé dítě si zaslouží být očekáváno v radosti. Jsem šťastná, že mám kolem sebe rodinu a přátele, kteří oslavují početí a nový život. Není to totiž samozřejmost, je to dar. A zrození… To je pak opravdový zázrak.

Co jste možná o Andree Kerestešové Růžičkové nevěděli:

  • Před lety při svých cestách po Číně ochutnala polévku z ženské placenty. Následně chtěla zkusit vlastní po prvním porodu, ale neučinila tak.
  • Ve filmu se poprvé objevila v roce 2006, když účinkovala v české komedii Rafťáci. Ztvárnila zde hlavní ženskou postavu, Kláru (kvůli výraznému slovenskému přízvuku ji nadabovala Andrea Elsnerová).
  • Na konci srpna 2009 začala Česká televize vysílat seriál Vyprávěj, ve kterém se ujala hlavní ženské role – Evy.
  • V srpnu 2016 se provdala za Mikoláše Růžičku, hudebníka ze skupiny Republic of Two. V srpnu 2017 se jim narodil syn Tobiáš.

Mohlo by vás zajímat

Další články