Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Krásná a talentovaná Brittany Murphy: Od jejího tragického úmrtí uběhlo 10 let

Zdroj: instagram
+ Dalších 5 fotografií
Vzpomínka
Byla pohlednou, energickou a velmi talentovanou herečkou. V devadesátých letech Brittany Murphy (†32) ležel svět u nohou. Bohužel tragicky zemřela poté, co zkolabovala v koupelně. Od jejího úmrtí dnes uplynulo už přesně deset let.

Brittany Murphy byla hvězdou Hollywoodu. Narodila se 10. listopadu 1977 v Atlantě. Když jí byly 2 roky, rodiče se rozvedli a ona se s matkou přestěhovala do New Jersey. Brittany se už od útlého věku toužila stát herečkou a zpěvačkou a její matka ji v tomto snu podporovala. Ještě jako teenagera ji proto odvezla do Los Angeles, kde jí pomáhala nastartovat kariéru. Natočila nespočet filmů a mezi ty nejvýznamnější patří role barmanky Shellie ve filmu Sin City – město hříchu nebo Bezmocná či 8. míle.

Milostný život

Stejně jako o Brittany měli zájem filmaři, stáli o ni i slavní muži. Její milostný život začal být divoký v roce 2002, kdy vyšlo najevo, že randí s Ashtonem Kutcherem. Tento vztah ale dlouho nevydržel a stejně tak se jí rozpadlo ještě dalších několik, během kterých se stihla dokonce i zasnoubit. Skutečné štěstí potkala až po boku scenáristy Simona Monjacka, kterého si vzala v květnu roku 2007.

Na filmových plátnech zářila a měla před sebou slibnou kariéru. Bohužel však náhle zemřela v pouhých dvaatřiceti letech. Naposledy vydechla 20. prosince přesně před deseti lety. Zkolabovala v koupelně ve svém domě, kde žila s manželem. Přivolaní záchranáři se jí pokoušeli pomoci, jejich snaha však nakonec byla marná. Byla převezena do nemocnice a krátce nato se jí zastavilo srdce.

Příčina smrti

Patolog příčinu smrti mladé umělkyně dlouho tajil, nakonec však v oficiálním prohlášení uvedl, že hlavní příčinou smrti byl zápal plic, který se herečka snažila vyléčit velkým množstvím léků na předpis. Těmi se ale předávkovala.

Jen 5 měsíců po její smrti byl ve stejném domě nalezen mrtev i její manžel Simon Monjack. Příčina jeho smrti byla stejná jako u Brittany – zápal plic. Simon byl pochován do stejného hrobu jako jeho manželka.

Související články

Další články