Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Krásky z Novy mají dobré srdce a pomáhají dětem s rakovinou!

Charizmatická, přirozená a i v těch nejtěžších chvílích usměvavá
trojka.
Zdroj: TV Nova
Lucie Borhyová, Kristina Kloubková a Dana Morávková. Jsou nesmírně charizmatické, přirozené a i v těch nejtěžších chvílích s úsměvem na tváři. Jejich ženskou sílu můžete vidět i v nové kampani televize Nova a nadace Dobrý anděl, která finančně přispívá rodinám s onkologickým onemocněním.

Lucie Borhyová je již třetím rokem Dobrým andělem a díky spolupráci se měla i možnost potkat s dětmi a rodinami, které procházejí životní zkouškou. „Viděla jsem, že ta pomoc je k něčemu. A to je to, co mě motivuje dál pomáhat,“ hovoří Lucie Borhyová (37), moderátorka Televizních novin.

Novou tváří mezi dobrými anděly je její kolegyně Kristina Kloubková, která v minulosti podporovala různé charitativní akce. „Hned, jak jsem se dozvěděla o nadaci Dobrý anděl, neváhala jsem ani chvíli. Vím přesně, kam mé peníze jdou a že všechny finance jdou do posledního haléře rodinám, které potřebuji pomoc. Nikdo z nás neví, kdy ke svému strážnému andělovi bude potřebovat i toho Dobrého.“

V charitativních spotech Novy vystupuje i oblíbená herečka Dana Morávková. Do projektu je zapojena také již několik let. Při focení si nechala chvíli na osobní setkání se spoluzakladatelem Dobrého anděla Petrem Sýkorou, držitelem Ceny Arnošta Lustiga 2014.

Za 4 roky od založení nadace Dobrý anděl pomohli dárci téměř 2 800 rodinám s dětmi, ve kterých dítě či rodič má rakovinu nebo dítě trpí jiným závažným onemocněním. Každý měsíc nadace eviduje okolo 70 nových žádostí o pomoc. Příspěvky dárců – Dobrých andělů – rozděluje rodinám nemocných do posledního haléře. Každý z nich vidí příběhy konkrétních rodin, kterým pomáhá.

Související články

Další články