Hormonální antikoncepci začala Fallan Kurek polykat na radu svého gynekologa kvůli nepravidelné menstruaci. Po 25 dnech od první pilulky se začala zadýchávat, bolelo ji na prsou a v oblasti žeber. Rodiče se báli, co se s ní děje, proto dceru odvezli do nemocnice, kde jí provedli vyšetření na EKG. Verdikt lékařů? Naražená hrudní kost. Naordinovali jí ibuprofen a poslali domů.

Jak píše Daily Mail, po čtyřech dnech se Fallan cítila lépe. Když ale chtěla vstát z postele, zase se jí špatně dýchalo. Nakonec vstala, došla ke schodišti, bylo však nad její síly schody sejít. Zamotala se jí hlava a zhroutila se. Pohotový otec ji ještě stačil chytit do náruče.

Rodiče okamžitě přivolali záchranku, která ji odvezla do nemocnice na vyšetření. To byla ještě jakž takž při vědomí, jenže pak upadla do bezvědomí. Fallan skončila na JIP, připojená k dýchacím přístrojům. Svůj boj o život prohrála po třech dnech. Lékaři konstatovali, že příčinou její smrti byla plicní embolie – krevní sraženina, která se jí vytvořila na plicích v důsledku toho, že polykala pilulky antikoncepce.