Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Kráska ze seriálu Einstein o boji s anorexií: Sáhla jsem si na dno, řekla pro eXtra.cz

Zdroj: se souhlasem Eric Hückstädt
+ Další 4 fotografie
rozhovor

Německá topmodelka a herečka Victoria Jancke (30), kterou čeští diváci znají díky roli v seriálu Einstein, kde hrála po boku Vojty Kotka, se objevila na Czech Fashion Weeku v Karlových Varech. Po přehlídce, na které předvedla šaty od Ponerů a Luďka Hanáka, ji redakce eXtra.cz vyzpovídala. Jancke mimo jiné promluvila o stinné stránce modelingu a plastických operacích.

Poprvé jste se zúčastnila Czech Fashion Weeku. Jaké to bylo?

Všichni byli milí a přátelští, cítila jsem se velmi vítána.

Bylo to odlišné od světových týdnů módy?

Ne, bylo to podobné. Velmi vzrušující. Užila jsem si spoustu zábavy a bylo moc příjemné potkat české návrháře a modelky.

Předvedla jste mnoho šatů, který model byl váš nejoblíbenější?

Líbily se mi všechny modely. Měla jsem na sobě tři šaty od Ponerů a jedny černé od Hanáka. Moje nejoblíbenější byly křišťálové a oranžové šaty právě od Ponerů. Ti byli tak milí a dokonce mi ty oranžové dali jako dárek, což mě samozřejmě velmi potěšilo.

Jak dlouho se modelingu věnujete?

Už dlouho. Začal jsem, když mi bylo 16 let.

Byl to váš sen stát se modelkou?

Ne. Vždycky jsem se chtěla stát herečkou, nikdy jsem nepřemýšlela o modelingu, ale miluji to. Myslím, že i když se nyní věnuji více herectví, vždy budu pracovat jako modelka.

Victoria Jancke

Německá herečka a topmodelka klame tělem. Ačkoliv vypadá velmi křehka, věnuje se tato kráska jak boxu, tak i MMA a rugby. Jak sama říká, bojové sporty jsou nejen dobré pro její fyzickou, ale i psychickou kondici. Co se týče kariéry má rodačka z Berlína opravdu pestré pracovní portfolio. Spolupracuje s luxusními značkami jako Jimmy Choo, Calvin Klein, Dior, Cartier, Louis Vuitton, Polo Ralph Lauren, Longchamp, Furla či Karl Lagerfeld. Její životní motto zní: Teamwork to make the dream work.

Více o tématu

Je něco, co vám práce v módním průmyslu dala?

Modeling mě naučil sebedůvěře a za to jsem této práci velmi vděčná.

Jaké bylo vaše nejhorší a nejlepší focení a proč?

Mám za sebou spoustu úžasných focení, ale myslím, že jedno z nejlepších bylo na Times Square v New Yorku. Ještě si pamatuji na jedno velmi stresující focení v Monaku v Heliportu. Byla to výzva, protože jsem měla jen 10 minut na 3 outfity. Bylo to nejhorší a zároveň nejlepší focení v mé kariéře.

Některé modelky si ke své kráse dopomáhají plastickými úpravami. Jaký na to máte názor?

Každý by měl dělat to, co je pro něj správné. Naprosto chápu některé ženy, které se necítí sebevědomě a pak si vylepší prsa nebo rty, aby se cítily lépe. Myslím, že je to na každém člověku.

Uvažovala jste vy sama o nějaké úpravě?

V mém případě jsem nikdy nebyla na klinice plastické chirurgie. Jediné, na co občas chodím, je botox. Ještě jsem necítila potřebu něco změnit. Pokud si jednoho dne budu myslet, že už je na čase na nějakou úpravu, tak to udělám.


Když jste byla mladší, byla nějaká část těla nebo obličeje, která se vám nelíbila?

Neměla jsem ráda svoji výšku. Lidé mě šikanovali a říkali mi, že jsem žirafa, ale díky modelingu jsem zjistila, že moje výška je velmi zvláštní a dělá mě krásnou. Také se mi nelíbila brada, děti mi říkaly, že vypadám jako čarodějnice. Pro modeling a herectví mě to však nyní dělá výjimečnou. Někdy to, o čem si myslíme, že na nás není krásné, nás nakonec dělá unikátními a nádhernými.

Svět modelingu bývá drsný. Stalo se vám během vaší kariéry, že měl nějaký módní návrhář nevhodný komentář k vašemu zevnějšku?

Myslím, že každá modelka má zkušenosti s tímto typem komentářů. Někteří návrháři a modelingoví agenti mi řekli, že jsem příliš tlustá nebo příliš krásná nebo že mám špatný nos a spoustu dalších, někdy opravdu zraňujících věcí. Nevěřila jsem si tehdy a to vedlo k tomu, že jsem začala trpět poruchou příjmu potravy.

Teď už vím, že krása je pro každého z nás jiná. Například pro někoho jsou červené růže krásné, pro jiné ne. Musíte věřit v sebe a svoji krásu, pak vás tyhle komentáře nerozhází. Možná i kvůli tomu jsem se teď více zaměřila na herectví, protože mě lidé budou soudit podle mých hereckých schopností, ale ne podle mého vzhledu jako v modelingovém průmyslu.

Jak jste zvládla svůj boj s anorexií?

Měla jsem velkou podporu od své rodiny a přátel, kteří si se mnou na rovinu promluvili. Když jsem byla na samém dně, řekli mi: "Victorie, tohle už nejsi ty, nevypadáš zdravě, už nejsi šťastná. To není Victoria, kterou známe." A to mi vlastně pomohlo o tom přemýšlet a uvědomila jsem si, že je to můj život a jen já jsem jeho tvůrcem a nikdo nemá právo mi ho zničit.

Pokud tedy někdo chce se mnou pracovat, musí mě přijmout takovou, jaká jsem. Nechystám se pro nikoho měnit. Jsem teď šťastná a mám spoustu pracovních nabídek.

V posledních letech se staly velmi populární takzvané plus size modelky. Myslíte si, že je to zlepšení v módním průmyslu, nebo jen sociální kompromis?

Myslím si, že "plus size" modely jsou rozhodně krokem vpřed stejně jako "best age" modelky. Je to správný směr, protože každý je jiný - hubený, zakulacený... Doufám, že v tomto odvětví uvidíme stále větší rozmanitost. Společnost je různorodá a to by se mělo promítnout i v módním průmyslu.

Ve světě módy však probíhá komplikovaná debata. Někteří kritici plus size modelek tvrdí, že velebí obezitu a dětem tak dávají špatný příklad. Jaký na to máte názor?

To si nemyslím. Jedna z mých kamarádek je plus size modelka a také musí sportovat a jíst zdravě, protože i jako plus size musíte dodržet limity ohledně mír. Myslím, že plus size modelky nejsou nemocné. Fandím jim, protože vím, že jsou zdravé a tvrdě na sobě pracují.

Související články

Další články