Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Kráska z Resident Evil Milla Jovovich slaví narozeniny: Takhle se změnila!

Milla Jovovich slaví narozeniny: Takhle se změnila
Zdroj: ©Columbia Pictures/Courtesy Everett Collection/profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Fotografie uvnitř

Herečka a modelka Milla Jovovich slaví dne 17. prosince své šestačtyřicáté narozeniny. Úspěšná filmová herečka začínala jako modelka a na titulní straně magazínu se objevila už v jedenácti letech. Momentálně žije šťastný život s režisérem Paulem W. S. Andersonem (56) a společně vychovávají tři dcerky.

Milica Bogdanovna Jovović se narodila v Kyjevě v tehdejším SSSR. S rodinou se však brzy přestěhovala nejdříve do Anglie a následně do městečka Sacramento v USA. Její otec se živil jako soukromý lékař a matka pracovala jako kuchařka a uklízečka v domácnostech. V Sovětském svazu však ještě předtím platila za vycházející filmovou hvězdu.

Maminka Milly si již odmalička přála, aby byla z její dcery filmová hvězda. Millu začala proto posílat na castingy, kde si jí všimli modelingoví agenti. Již v jedenácti letech se poprvé objevila na titulní straně italského módního magazínu Lei. Její pronikavě modré oči hned zaujaly další lidi a od té doby se z dívky začala stávat úspěšná modelka.

Filmová hvězda

Kromě modelingu se ale Milla chtěla věnovat také filmu. Zpočátku malé role přerostly v ty větší a jeden z prvních velikých úspěchů pro ni bylo pokračování snímku s názvem Návrat do Modré laguny. Od té doby se objevila v mnoha známých filmech jako Omámení a zmatení, Pátý element, Johanka z Arku nebo Zoolander. Zřejmě nejznámější je ale její role Alice ve snímku Resident Evil a v jeho následných pokračováních.

Poprvé se vdala v šestnácti

Za povšimnutí stojí také její osobní život. Poprvé se vdala již v šestnácti letech, a to za herce Shawna Andrewse. Její matka však sňatek krátce nato anulovala, protože byla Milla příliš mladá. Jejím druhým mužem se stal režisér Lucas Besson. Jejich svatba proběhla roku 1997 v Las Vegas, ale manželství skončilo krátce po natočení společného filmu Johanka z Arku.

Následně potkala svého dalšího osudového muže, a to režiséra Paula W. S. Andersona, který režíroval film Resident Evil. Vzali se v roce 2009 v Beverly Hills a společně mají tři dcerky, Ever Gabo Anderson, Dashiel Dean Jovovich-Anderson a Osianu Lark Elliot Jovovich-Anderson. S nejstarší dcerou Ever Milla často chodí na různé premiéry a je až neuvěřitelné, jak si jsou ty dvě podobné.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy