Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kráska se smutným tajemstvím. Misska Nikol Švantnerová přiznala sklony k anorexii, následky si nese dodnes

Kráska se smutným tajemstvím. Misska Nikol Švantnerová přiznala sklony k anorexii, následky si nese dodnes
Zdroj: Archiv Nikol Švantnerová
+ Dalších 13 fotografií
Galerie
Modelka a vítězka České Miss 2015 Nikol Švantnerová dnes slaví 28. narozeniny. Za dobu své hvězdné kariéry si prošla mnoha nástrahami včetně poruchy přijmu potravy, kvůli které má následky dodneška. Krásné modelce, která tvoří šťastný pár s fotbalistou Patrikem Dresslerem (29), se hrne jedna práce za druhou a na svém Instagramu má více než 250 tisíc sledujících.

Kariéra

Nikol Švantnerová začala s modelingem už jako třináctiletá dívka. O tři roky později odletěla do Hongkongu, kde předváděla pro světové značky jako Dior a Dolce Gabbana.

Její hvězdná kariéra nabrala na rychlosti zejména po vítězství České Miss v roce 2015. Od té doby se Nikol hrne jedna pracovní nabídka za druhou. Spolupracovala s předními českými návrháři, účinkovala v několika show a také se stala moderátorkou pro FashionTV. V posledních letech se z krásné Nikol stala také influencerka a na svém Instagramu má přes čtvrt milionu sledujících.

Porucha příjmu potravy a její následky

Nikol se dříve pro eXtra.cz svěřila, že kvůli modelingové kariéře zašla hodně daleko. „Anorexií jsem netrpěla, ale byla jsem tomu blízko. Svou vlastní hloupostí jsem se do toho dostala před deseti lety. Bylo to mou chybou, kdy jsem se hnala za bůhvíčím nezdravým způsobem. Když pak člověku chybí i přísun potravin, mozek přestane fungovat a přestane přemýšlet racionálně,“ řekla nám Nikol Švantnerová.

„Už jsem tehdy byla na takovém okraji, kdy už to bylo za hranou, nebylo to dobře a nebylo to příjemné a nikdy bych se k tomu už nechtěla vrátit. Zhuntovala jsem si svoje tělo a následky mám dodneška," řekla Nikol, která v dnešní době lidem radí jak správně cvičit a jíst, což je její recept k dokonalému tělu.

Názor na koronavirus

Půvabné Nikol, které koronavirus také částečně zkomplikoval život a práci, jsme se před nějakou dobou zeptali, jak celou koronavirovou situaci a vládní opatření vnímá. Podle mě bychom se měli zaměřit na to, kolik lidí potřebuje zdravotní péči, že to opravdu není tak vážné. Kdybychom se takhle zaměřili na chřipku, HIV, rakoviny a já nevím co všechno, tak je to v mnohem větších číslech. Jen prostě ten covid má evidentně lepší marketing. Samozřejmě nechci, aby se to dál rozšiřovalo. Možná ty roušky to zpomalí, ale stejně je jednou zase sundáme a bude to tady znova. Je to hrozně těžký,“ řekla Nikol pro eXtra.cz na začátku září.

Podívejte se do galerie, jak šel s Nikol Švantnerovou čas a jak pevnou sexy figurou se může čerstvá osmadvacítka nyní chlubit.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy