Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Kráska se smutným osudem: Jackie Kennedy přišla o dvě děti. Manžel jí zemřel v náručí

Jackie Kennedy přišla o dvě děti. Manžel jí zemřel v náručí
Zdroj: Pixabay.com
VÝROČÍ NAROZENÍ

Jedna z nejpůvabnějších prvních dam USA Jacqueline Kennedy Onassis by dnes oslavila 92. narozeniny. Byla miláčkem Ameriky a zároveň i módní ikonou. Svému manželovi byla velkou oporou a byla s ním až do posledních momentů jeho života. V den atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho seděla hned vedle něj a jeho smrt tak sledovala v přímém přenosu.

První dáma Jacqueline Kennedy Onassis, které se přezdívalo Jackie, měla odmala dobré společenské postavení a na tehdejší možnosti vyrůstala v luxusu. Díky tomu mohla vystudovat prestižní školy a stala se tak vzdělanou mladou dámou.

Jak Jacqueline Kennedy potkala Kennedyho?

Jackie už jako malá uměla plynule mluvit francouzsky, italsky, španělsky i polsky. Po letech strávených na studiích začala pracovat v deníku Washington Times-Herald, kde nastoupila jako fotoreportérka. A díky práci novinářky se jí podařilo setkat s jejím osudovým mužem – budoucím americkým prezidentem Johnem Fitzgeraldem Kennedym.

Toho hned oslnila svou sečtělostí a samozřejmě i svým půvabem. Pár se po roce vztahu vzal, i když Jackie musela občas řešit problémy svého záletného manžela. Ona o něm však nikdy neřekla ani jedno špatné slovo, a to ani v dobách, kdy se šuškalo, že ji podvádí se zpěvačkou a herečkou Marilyn Monroe. V roce 1956 se jim narodila dcera Arabella, která však krátce nato zemřela. Poté přišla na svět dcera Caroline, John mladší a jako poslední Patrick, jenž však na tomto světě taky moc dlouho nepobyl a zemřel krátce po porodu.

I přes svůj nelehký osud se Jacqueline svým dětem věnovala na maximum a snažila se z nich vychovat slušné dospělé jedince. Stejnou oporou byla i svému manželovi, který se s ní pravidelně radil. Kennendy mu pomáhala i s překlady některých textů.

Atentát na Kennedyho

V roce 1961 byla John Fitzgerald Kennedy jmenován americkým prezidentem a Jackie se tak stala první dámou. Přesto, že jí tato funkce kvůli tragickému atentátu nenáležela moc dlouho, tak se stala ikonou Ameriky a zářila do všech stran. Američany okouzlila nejen svým půvabem a vzděláním, ale taky i vytříbeným módním stylem.

22. listopadu roku 1963 byl však na jejího muže spáchán atentát. Jackie jela společně s manželem v kabrioletu, když přiletěla kulka, která Kennedyho zasáhla. Prvně mu útočník prostřelil krk a druhá kulka mu ustřelila kus hlavy. A Jackie to všechno sledovala v přímém přenosu. John F. Kennedy nakonec zemřel v náručí své manželky v nemocnici.

Jacqueline Kennedy si vzala Onassise

Ve svých čtyřiatřiceti letech se tak stala vdovou se dvěma malými dětmi a zároveň musela opustit své zázemí – Bílý dům. Novou lásku našla po pěti letech, kdy se jejím manželem stal řecký multimilionář Aristoteles Onassis. Tímto krokem však přišla u Američanů o svou popularitu, protože jí nemohli odpustit, že se tak rychle oprostila od role vdovy po tak významné americké postavě.

Jackie ale štěstí úplně nenašla. Manžel jí byl nevěrný a pár měl neustále konflikty. Onassis se snažil, aby jeho manželka žila v luxusu, ona tím však získala jen pověst zlatokopky. Onassis v roce 1975 zemřel a Jacqueline se vnitřně ulevilo, že nepovedené manželství konečně nadobro skončilo.

Kennedy se vrátila opět ke psaní, kterému se věnovala až do své smrti. Poslední roky prožila s Mauricem Tempelmanem, se kterým už si prožila moc hezký vztah. V roce 1994 bývalé první dámě diagnostikovali rakovinu lymfatických žláz, se kterou neměla šanci vyhrát. Ještě ten stejný rok odešla na druhý břeh - bylo jí 64 let.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy