Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Kráska s ledovým pohledem: Barbara Ronchi okouzlila ve filmu Il Boemo

Barbara Ronchi
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
český lev

Italská kráska z filmu Il Boemo boduje v Česku. Čtyřicetiletá Barbara Ronchi s ledovým pohledem byla mezi nominovanými na Českého lva za rok 2022 v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli. U filmu přitom není dlouho, svůj debutový snímek natočila podle webu La Notizia v roce 2010. 

Barbara Ronchi se narodila 22. června 1982 v Římě. Její otec se živil coby litograf a matka byla v domácnosti, jak sama herečka prozradila pro Vanity Fair. Po absolvování historických a archeologických věd na římské univerzitě La Sapienza se rozhodla složit zkoušky na Národní akademii dramatických umění, kterou absolvovala roku 2009.

Její cesta k filmu tak byla otevřena. Svou kariéru odstartovala filmem Città invisibile, La (2010), který ji rovnou vynesl cenu "Città dell'Aquila" za nejlepší herečku, jak uvádí web La Notizia. Na film pak navázala známým seriálem Borgia.

České publikum ji však zná až díky historickému snímku o Josefu Myslivečkovi Il Boemo, ve kterém Barbara ztvárnila slavnou pěvkyni Caterinu Gabrielli, s níž skladatel často spolupracoval. Za svůj výkon byla nominována na Českého lva v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli, sošku si ale nakonec neodnesla. Film, který získal celkem šest lvů, je nyní dostupný na streamovací platformě Netflix.

Barbara Ronchi je maminkou

Barbara je už několik let šťastně zadaná. Jejím partnerem je herec a scenárista Alessandro Tedeschi, se kterým má syna Giovanniho (4). "Mateřství mě rozdělilo na dvě části. Na jednu stranu cítím, že mě posílilo, a na druhou cítím větší křehkost. Snažím se vše zorganizovat tak, abych nepromarnila ani chvilku. Když mám syna nablízku, jsem více emoční člověk," řekla pro Vanity Fair Ronchi.

Římanka je velmi aktivní i na Instagramu, kam dává fotografie jak z osobního života, tak z profesního. Její profil nyní sleduje více než 14 tisíc lidí.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy