Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Kráska přišla o nohu kvůli obyčejnému tamponu! Znáte 6 příznaků toxického šoku?

Tahle dívka kvůli tamponu málem zemřela!
Zdroj: achiv
Čtyřiadvacetiletá Lauren Wasser málem přišla o život jen proto, že během menstruace používala tampony. Nakonec vyvázla "jen" s amputací nohy a rozhodla se varovat celý svět!

Když blonďatá čtyřiadvacetiletá kráska padla na úplné dno, byl úplně obyčejný den.

„Dostala jsem menstruaci, trochu mě pobolívalo břicho, ale nic zvláštního,“ rozpomíná se na své největší životní trauma.

„Tak jako obvykle jsem si koupila tampony v drogerce a pravidelně je měnila,“ dodává dívka, která se necítila úplně ve své kůži, ale všechno přičítala menstruačním příznakům.

Lauren se nepříjemné pocity snažila zaspat. A nebýt matky, která ji nechala dopravit do nemocnice, pravděpodobně by tu už nebyla.

„Našli mě, jak ležím na zemi s šílenou horečkou. Probudila jsem se až v nemocnici, nic si nepamatuju,“ rekapituluje Lauren, která prodělala syndrom toxického šoku.

Jde o vzácné, ale velice vážné onemocnění, které hrozí všem (nejen) menstruujícím že­nám.

Tohle je 6 příznaků této zákeřné nemoci, které byste neměli podceňovat.

1. Náhle vzniklá vysoká horečka, bolesti svalů, kloubů a bolesti hlavy, podobně jako při chřipkovém onemocnění.

2. Viditelným příznakem jsou potom různé vyrážky, petechie (malé jehlovité červené tečky na kůži), erytém (červené zbarvení kůže) a enantém (vyrážka na sliznici).

3. U nemocných se často vyskytují zažívací problémy, jako průjem a zvracení. Jenže mnohé ženy tohle zažívají každý měsíc…

4. Po 1 až 2 týdnech od začátku onemocnění obvykle začne olupování pokožky plosek nohou, obličeje a trupu. Nemocní si také často stěžují na zvýšenou lámavost vlasů a jejich vypadávání, někdy také na lámavost nehtů.

5. Postižení mají snížený krevní tlak, a proto mohou být malátní nebo omdlévat.

6. Za normální situace se imunita člověka vypořádá s bakteriální nákazou a toxiny, jež bakterie produkují. U některých lidí je ale imunita oslabena a právě tito jedinci se sníženou imunitní odpovědí jsou k rozvoji syndromu toxického šoku náchylnější.

Související články

Další články