Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Krampolová se ozvala z psychiatrie: Její zdravotní sestřičkou je Sanny z VyVolených

+ Dalších 22 fotografií
galerie
Hana Krampolová (58) se dál snaží v pražských Bohnicích zbavit svých závislostí, na oddělení gerontopsychiatrie, které je běžně určeno pro pacienty od 65 let výše, má ale hodně zajímavou oporu. Je jí hvězdička druhé řady reality show VyVolení.

„Daří se mi tu dobře. Víte, kdo tu dělá na oddělení? Sanny z VyVolených, chodíme spolu na cigáro. Je moc hodná,“ řekla eXtra.cz Hana Krampolová.

Samotnou Sandru Bartošovou, která zhubla sto kilogramů a dnes je z ní už někdo úplně jiný než kdysi ve vile, náš telefonát vyděsil.

„Nezlobte se, ale nemám oprávnění s vámi hovořit. Obraťte se prosím na tiskového mluvčí léčebny,“ byla poměrně stručná, nejspíš kvůli obavám z případných problémů v práci, což je pochopitelné.

„Vrátila jsem se do zdravotnictví a hrozně mě to baví. Nedokážu si představit, že bych mohla dělat něco jiného. Ráda pomáhám starším lidem,“ svěřila se ale už před časem zaměstnankyně oddělení gerontopsychiatrie.

Propustka

„Gerontopsychiatrie (psychiatrie pro seniory) se zabývá především léčbou psychických poruch, které vznikají ve stáří, po 65. roce života. Senioři trpící duševním onemocněním, které vzniklo v mládí nebo ve středním věku, zůstávají obvykle v péči psychiatrů pro dospělé a neléčí se na odděleních pro seniory,“ uvádí se na stránkách bohnické léčebny.

„Gerontopsychi­atrická oddělení pečují nejčastěji o seniory trpící organickými duševními poruchami. Nejvýznamnějšími organickými duševními poruchami jsou demence a deliria. Gerontopsychiatrie se však věnuje i depresím ve stáří, závislostem na návykových látkách u seniorů (analgetika, hypnotika a jiné léky, alkohol), paranoidním a halucinatorním stavům,“ píší dále o zařízení.

Pobyt Krampolové v zařízení, v němž je podle jejího manžela hlavně na odvykací kúře kvůli přehnanému užívání cigaret, se krátí. Pokud půjde vše dobře, mohla by se už za pár týdnů dostat po třech měsících domů, už brzy také dostane propustku, aby se mohla podívat do domácího prostředí a pomalu si začít zvykat zpět na návrat do běžného života.

Mohlo by vás zajímat

Další články