Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Kramný promluvil z vazby: Kdybych to udělal, tak bych se přiznal. Soud mě očistí!

Po 23 měsících se kauza Moniky a Klárky dostává k soudu.
Zdroj: reprofoto tn.cz
+ Další fotografie
Proces roku se blíží! Už v pondělí začíná soud s Petrem Kramným, který je obžalovaný z vraždy manželky Moniky a dcery Klárky. Kramný odmítá, že by vraždil, a je přesvědčen, že soud pod tíhou důkazů jeho jméno očistí.

Jednu z nejsledovanějších kauz začne už v pondělí rozplétat ostravský krajský soud. Obžaloba tvrdí, že má dostatek důkazů o Kramného vině, tedy že svoji manželku a dceru chladnokrevně zabil. Kramný si ale stojí za svým, jeho holky zemřely na otravu a soud jeho jméno prý očistí. „Obžaloba je od začátku založena na smyšlenkách a fabulacích,“ uvedl obžalovaný v rozhovoru pro Moravskoslezský de­ník.

Obžaloba je mimo jiné zřejmě postavena na faktu, že obě Kramné byly zabity elektrickým proudem. Kramný se ale domnívá, že verze policie a státního zástupce Víta Legerského je absurdní a nepodložená. Pitva provedená v Česku ale mluví jasně. „Kdyby se čeští vyšetřovatelé a znalci neupjali na nesmyslnou verzi, ale navázali na práci egyptských protějšků, snad mohlo být objasněno více,“ myslí si Kramný.

„(Egyptští vyšetřovatelé) vše řádně prošetřili a vyloučili, že bych měl jakýkoliv podíl na smrti Moniky a Klárky. Následně požadované údaje předali českým vyšetřovatelům. Naopak to byla česká strana, která zpochybnila egyptské závěry. Vytvořila si vlastní, nepodloženou verzi a zahájila mé trestní stíhání,“ řekl Kramný, který zároveň odmítá i další informaci, která hovoří proti němu, a to, že jeho milované zemřely mnohem dříve. „Není to pravda, jejich smrt jsem nahlásil hned poté, co jsem zjistil, že nežijí.“

Důkazem o jeho nevině mají být fotky, které novinářům poskytl před několika týdny egyptský právník. Podle Kramného zásadně vyvracejí tvrzení obžaloby.

Kramný je přesvědčený o své nevině, a jak uvedl, při výslechu byl pod velkým psychickým tlakem. „Pod takovým, že člověk, který by tento čin spáchal, by se určitě přiznal,“ dodal Kramný s tím, že až soud očistí jeho jméno, bude se snažit svým blízkým všechnu podporu a ochotu mu pomoci vrátit.

Uvidíme. Soud začíná už v pondělí a my budeme u toho. Sledujte eXtra.cz a náš ON-LINE přenos z nejočekávanějšího procesu.

Související články

Další články