Soud ho poslal skoro na 30 let do vězení a na Petra Kramného je toho moc. Potřebuje si s někým popovídat, a tak vyhledává častěji vězeňskou psycholožku. Není šťastný, ale rozhodně se nevzdává. Případ chce prý dotáhnout klidně k mezinárodním soudům.

Pokud nezvrátí rozsudek soudkyně Renaty Gilové, čeká ho za mřížemi ještě 26 let, protože dva roky už si odseděl ve vazbě. A to je hodně dlouhá doba. Kramný a jeho obhájkyně Rejžková ale přiznali, že nečekali osvobozující verdikt. I přes to se Kramný s 28 lety vězení nechce smířit.

"Obecně platí, že se lidem špatně poslouchá, když je někdo vykresluje takové, jací ve skutečnosti jsou. Samozřejmě, že není šťastný, vysmátý, happy. To rozhodně ne,“ řekla obhájkyně v rozhovoru pro TN.cz.

"Já kvituji velmi to, jak se zachovala věznice. Ihned po vynesení rozsudku měl pan Kramný zařízenou psycholožku,“ uvedla. Kramný tuto možnost samozřejmě využil. A jeho sezení s ní jsou mnohem intenzivnější.

Podle Rejžkové je prvoinstanční rozsudek jen začátek. Mají řádné i mimořádné opravné prostředky. Těmi řádnými je odvolání u prvoinstančního nebo druhoinstančního soudu, pak nastupují mimořádné opravné prostředky jako dovolání, stížnost pro porušení zákona a následně ústavní stížnost. Následně je možné ještě využít soudy mimo hranice České republiky.