Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kramný dostal za dvě vraždy 28 let: Rozsudek rozdělil veřejnost! Jak se lidé dívají na jeho trest?

Kramný dostal za dvě vraždy 28 let: Rozsudek rozdělil veřejnost! Jak se lidé dívají na jeho trest?
Zdroj: extra.cz
+ Další 2 fotografie
Na tento verdikt se čekalo dva roky. A konečně je tady ten den D. Petr Kramný byl uznán vinným z vraždy své ženy Moniky a dcery Klárky. A byl odsouzen na 28 let vězení se zvýšenou ostrahou. Navíc ještě musí zaplatit pozůstalým více než 8 milionů. Při vynesení rozsudku neprojevil žádné emoce. Tento rozsudek ale rozdělil veřejnost. Co si o něm lidé myslí?

Kramný bude za mřížemi dlouhou dobu, a tak má hodně času na to, aby o všem přemýšlel. Státní zástupce Vít Legerský pro Kramného navrhoval třicetiletý trest, který je po doživotí ten nejvyšší možný. Ale co když je nevinný?

Bylo dost důkazů na to, aby byl Petr Kramný odsouzen, nebo ne Tak tuhle otázku si pokládá celý národ. Jedna část si myslí, že měl Kramný dostat doživotí. 28 let je podle nich přece jen trochu málo za vraždu dvou blízkých osob. Druhá část českého národa s rozsudkem nesouhlasí. Vyšetřovatelé přece neměli možnost prozkoumat místo činu, navíc těla z Egypta přišla až po dlouhé době. Důkazy byly nepřímé a nebyla nalezena smrtící zbraň. Kramný musí být prostě nevinný.

Simona je přesvědčena, že vraždil Kramný "Kdyby byl nevinný, od začátku by mluvil pravdu, aby se smrt jeho rodiny včasně vyřešila. Protože lhal, jako když tiskne, nevěřím mu už ani pozdrav. Nepřímé důkazy jsou také důkazy. Svědky neměl. Měli pokoj pro 3," říká. Pan Milan také souhlasí. "Petr Kramný dostal za vraždu manželky a dcery 28 let - to je dobře a ať shnije ve vězení. Pořád se smál a dostal ode mě přezdívku Smějící se bestie. No konečně mu sklaplo, machrovi," říká.

Podle Josefa to až tak spravedlivé není. Trest mu přijde vysoký a chybějí mu také přímé důkazy "Nechtěl bych být v rukou tzv. expertů! Jak si může kdejaký soudce, státní zástupce, policajt bez přímého důkazu rozhodovat o životě druhého? Jsem si jistý, že se jim to několikanásobně vrátí. Mávnout rukou, 28 let, dobré, další...," neskrývá své rozhořčení. Stejný názor má i pan Petr. "Ne že bych se ho chtěl zastávat, ale kdo tuhle kauzu sleduje od samého začátku, tak musí uznat, že jde 'sedět neprávem'. Pokud odsoudili jeho, tak teď můžou zavřít kohokoliv z vás za to, co jste neudělali," zlobí se. I Janka má jasno. "Chudák chlap, život to holkám nevrátí, jak se vše stalo, ví jen sám nepravomocně odsouzený!!"

Někteří si jeho vinou či nevinou nejsou jisti vůbec. Jako pan Stanislav. Podle něj je jedna věc přesvědčení a jiná dokázání. A při pochybnostech se má prý rozhodnout ve prospěch obviněného. To se ale nestalo a Kramný byl odsouzen. Na místě se proti rozsudku i proti ponechání ve vazbě odvolal. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

Související články

Další články