Podle soudu Petr Kramný vyvraždil svou rodinu v hotelovém komplexu Titanic Palace v egyptské Hurghadě. K zabití dvou žen použil elektřinu.

Část veřejnosti s tímto závěrem ale nesouhlasí. Aktivní je zejména Spolek Šalamoun. Ten pravidelně uveřejňuje nové informace, které mají za cíl dostat Kramného z kriminálu. Nyní Šalamoun znovu tvrdí, že Monika a Klárka měly v těle jed, že to dosvědčuje zpráva z egyptské pitvy.

„Dostali jsme zprávu z patologie, kde je jasně uvedeno, že příčinou smrti je to, že byly otráveny jedovatou látkou,“ stojí údajně v protokolu egyptské policie z 1. srpna 2013. Ten byl tedy vyhotoven dva dny po smrti Moniky a Klárky a k dispozici ho měla i česká policie.

Podle lidí z Šalamouna ale kriminalisté nevěnovali zprávě z patologie pozornost a tvrdili, že v něm zmínka o jedu není. „Policie ČR uvedla, že zmínka o jedu s jeho názvem v policejním dokumentu je chyba překladu, která vznikla nepřesností překladu z arabského do anglického a následně teprve do jazyka českého,“ tvrdí Šalamoun, který požádal o nový přesný překlad policejního protokolu. Nový tlumočník prý zmínky o jedu našel.

„Když je prohlédli, a bylo to u nás na pitevně, tak zjistili, že u nich došlo k totální destrukci žaludku, a to z důvodu množství jedu, který se do žaludku obou zemřelých dostal,“ nechal se podle spolku slyšet ředitel nemocnice v Hurghadě Hosám ad-Dín Hasan Abdo.