Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Královské děti George a Charlotte v ohrožení: Spolužáci jsou v podezření z nákazy

Královské děti George a Charlotte v ohrožení: Spolužáci jsou v podezření z nákazy
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
KORONAVIR
Koronavirus se prohání celou Evropou a zasáhl i Spojené království. Tam se zavírají školy a žáci společně se zaměstnanci škol jsou posíláni domů. V ohrožení se vyskytly i děti prince Williama (37) a vévodkyně Kate (38). Čtyři spolužáci šestiletého George a čtyřleté Charlotte se vrátili z Itálie a jsou kvůli tomu v domácí karanténě.

Koronavirus se rychle rozšířil Evropou a největším nebezpečím se stala Itálie poté, co se z ní vracejí lidé ze zájezdů z hor či klasické dovolené. V tuto chvíli je v Itálii přes 520 nakažených a čtrnáct lidí nákaze podlehlo.

Většina těch, co se z ní v nedávné době vrátili, se nechává vyšetřit a měli by dodržet čtrnáctidenní domácí karanténu. Infekce koronaviru tak sužuje hned několik států a Velká Británie společně s Irskem a Skotskem nejsou výjimkou. V ohrožení je tak i celá britská královská rodina.

Ohrožené královské ratolesti

Z Itálie se vrátili i čtyři spolužáci prince George a princezny Charlotte, což jsou děti prince Williama a vévodkyně Kate Z důvodu podezření na nákazu koronavirem byli čtyři žáci umístěni do domácí karantény, nechodí do školy a čeká se na výsledky vyšetření.

Uzavírání škol, studenti zůstávají doma

Už dvanáct škol ve Spojeném království nechalo vedení uzavřít úplně. Kvůli bezpečnostním opatřením poslalo čtyřiadvacet škol své žáky i zaměstnance domů. Některé školy byly uzavřeny z toho důvodu, že se třídy vracely z lyžarských zájezdů z Itálie. Další pak z preventivních důvodů.

Ve středu byla uzavřena škola v Oxfordu, protože se vedení obávalo, že jeden ze studentů by mohl být nakažen virem Covid-19. Akademii v Kidderminsteru nechalo vedení zavřít kvůli zaměstnanci, který přišel do blízkého kontaktu s rodinným příslušníkem, který se sám uzavřel v karanténě po návratu ze severní Itálie.

Žádná práce, škola, jen karanténa

Jeden z předních doktorů v Anglii tvrdí, že pokud přijde pandemie, může to vést k uzavírání škol, zaměstnání, dále budou rodiny muset zůstat v karanténě a celá veřejná doprava bude zastavena. V tuto chvíli jsou doma zavíráni ti lidé, kteří by se mohli stát potenciálními přenašeči a je u nich největší riziko nakažení.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy