Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Královské chůvy musí projít drsnou školou: Co všechno musí zvládnout?

Královské chůvy musí projít drsnou školou: Co všechno musí zvládnout?
Zdroj: Norland College
+ Další fotografie
královské chůvy
Chůvy, které pracují pro britskou královskou rodinu, to nemají tak úplně jednoduché. Rozhodně jim nestačí milovat děti. Jejich práce je mnohem náročnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Věděli jste například, že chůvy britské královské rodiny musí být perfektní řidičky? Co dalšího musejí perfektně ovládat?

Britská královská rodina má opravdu náročné požadavky při výběru chův. Dámy, které se na tuto pozici hlásí, to vůbec nemají jednoduché. Musí splňovat mnoho požadavků, které jsou potřeba k výkonu této práce. Portál brightside.me se rozhodl zjistit, co vše je zapotřebí k tomu, aby z vás mohla být chůva britské královské rodiny.

Vychovatelky, které se starají o malá princátka, musí nejprve získat vzdělání na prestižní škole Norland College, kam se rozhodně nedostane každý. Každý, kdo se tam hlásí, musí být v dobré fyzické kondici a mít ukázkový životopis. Také musí perfektně ovládat anglický jazyk. Chůvy musí mít v péči o děti praxi. Nejprve trénují na elektronických robodětech. Robotizovaná miminka mohou chůvy probouzet uprostřed noci a ony je nesmí nikdy ignorovat. Pokud chůvy neprojdou touto zkouškou, nikdy pro královskou rodinu pracovat nebudou. Během studií se dívky učí krom péče o děti i psychologii, dějiny, sociologii, filozofii a literaturu.

Chůva musí zastávat více povolání najednou. Částečně je brána i jako bodyguard. Měla by být schopna chránit sebe i dítě. Dívky tedy na škole mají lekce sebeobrany, které vyučují bývalí důstojníci vojenské inteligence. Poslední rok studia se budoucí chůvy učí, jak poskytnout první pomoc.

Budoucí chůvy královské rodiny musí projít i školou smyku. Děti by s nimi měly být v naprostém bezpečí, a to i v autě. Dívky tedy musí trénovat, aby byly perfektními řidičkami.

Královská chůva se stává součástí královské rodiny. Doprovází děti všude, dokonce i během oslav a výletů. Taková chůva musí dbát i na to, aby udržela jazyk za zuby. Královskou chůvu tak rozhodně nenajdete na žádné sociální síti ani nikde v časopisech. Když je najata, podepíše dokument, ve kterém se zavazuje k mlčenlivosti.

Poslední a zřejmě i klíčový bod je, že by si každá královská chůva měla být vědoma toho, že nejdůležitější jsou rodiče. Chůvy se nikdy nesmějí pokoušet zastat jejich pozici. Norland College budoucím chůvám mimo jiné doporučuje, aby například rodiče zapojily do koupání a uspávání dítěte.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy