Ačkoliv by bezpečnostní opatření měla být dokonalá, královská rodina si po tomto zjištění zřejmě nějakou dobu neoddechne. Před soudem totiž tento týden ve Velké Británii stanul islamista, který nabádal ostatní extremisty k útoku na prince George (4).

Husnain Rashid (31) působil v mešitě ve městě Nelson severně od Manchesteru. Na svém webu s názvem Osamělý Mudžáhid vyzýval ostatní islamisty, bojovníky ve jménu Islámského státu, k terorismu.

"Mezi jeho nápady patřilo například vpichování jedu do zmrzliny v obchodech nebo útok na prince George na jeho škole. Nabádal k teroristickým útokům pomocí náklaďáku, výbušnin, bomb, chemikálií,…Cokoliv si dovedete představit,“ uvedla prokurátorka Annabel Darlowová před londýnským soudem.

Obžalovaný zašel tak daleko, že na stránkách zveřejnil adresu školy, kterou princ George navštěvuje. „Na pokoji nenecháme ani členy královské rodiny,“ viselo na jeho webu.

Rashid byl dokonce v kontaktu s teroristou ze Sýrie, s nímž komunikoval přes ruskou aplikaci Telegram. Chtěl po něm rady týkající se útoků laserem na dopravní letadla.

Zatím není jasné, na jak dlouho může Rashid skončit za mřížemi. Je obviněn z šesti trestných činů, které mají souvilost s terorismem, a proces potrvá přibližně šest týdnů.