Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Královská rodina v ohrožení: Malého prince George (4) chtějí ZAVRAŽDIT islamisté!

Prince George chtějí zlikvidovat islamisté.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 100 fotografií
Jen pár dní po velkolepé svatbě Harryho (33) a Meghan (36) zůstala královská rodina v šoku. Vyplavalo totiž na povrch, že islamisté plánovali útok na malého prince George (4), syna prince Williama (36) a vévodkyně Kate (36). Chtěli ho zlikvidovat přímo před jeho základní školou.

Ačkoliv by bezpečnostní opatření měla být dokonalá, královská rodina si po tomto zjištění zřejmě nějakou dobu neoddechne. Před soudem totiž tento týden ve Velké Británii stanul islamista, který nabádal ostatní extremisty k útoku na prince George (4).

Husnain Rashid (31) působil v mešitě ve městě Nelson severně od Manchesteru. Na svém webu s názvem Osamělý Mudžáhid vyzýval ostatní islamisty, bojovníky ve jménu Islámského státu, k terorismu.

"Mezi jeho nápady patřilo například vpichování jedu do zmrzliny v obchodech nebo útok na prince George na jeho škole. Nabádal k teroristickým útokům pomocí náklaďáku, výbušnin, bomb, chemikálií,...Cokoliv si dovedete představit,“ uvedla prokurátorka Annabel Darlowová před londýnským soudem.

Obžalovaný zašel tak daleko, že na stránkách zveřejnil adresu školy, kterou princ George navštěvuje. "Na pokoji nenecháme ani členy královské rodiny," viselo na jeho webu.

Rashid byl dokonce v kontaktu s teroristou ze Sýrie, s nímž komunikoval přes ruskou aplikaci Telegram. Chtěl po něm rady týkající se útoků laserem na dopravní letadla.

Zatím není jasné, na jak dlouho může Rashid skončit za mřížemi. Je obviněn z šesti trestných činů, které mají souvilost s terorismem, a proces potrvá přibližně šest týdnů.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy