Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Královská rodina může slavit! Princezna Beatrice porodila krásné miminko

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Porod

Královská rodina se dočkala dalšího potomka. Princezna Beatrice z Yorku (33) společně se svým manželem Edoardem Mapelli Mozzim přivedla na svět zdravou holčičku. Informaci přinesl Buckinghamský palác prostřednictvím Twitteru.

To je ale radosti! Princezna Beatrice porodila v sobotu ve 23:42 večer tamního času v londýnské nemocnici Chelsea and Westminster dcerku, která vážila kolem tří kilogramů. Pro Beatrice se jedná o prvního potomka, zatímco její manžel, stavební podnikatel Edoardo Mapelli Mozzi (38), již má z předchozího manželství malého syna Christophera (5), kterému neřekne nikdo jinak než Wolfie.

Jméno holčičky zatím královská rodina neprozradila, podle zvyklostí to udělá později.

Dvanáctá pravnučka královny

Novorozená holčička je jedenáctá v pořadí na britský královský trůn, dvanáctou pravnučkou královny Alžběty II. a druhou vnučkou prince Andrewa a Sarah Fergusonové. S radostnou novinkou se podělil Buckinghamský palác prostřednictvím prohlášení na Twitteru: „Její královská výsost princezna Beatrice a pan Edoardo Mapelli Mozzi s potěšením oznamuní bezpečný příchod své dcerky v sobotu 18. září.”

Princezna Beatrice je dcerou Andrewa, vévody z Yorku. Ten je sice druhý syn královny Alžběty, ale bývá označován za černou ovci rodiny, kvůli údajným sexuálním skandálům, kterých se měl v minulosti dopustit.


Související články

Další články