Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Královská rodina má před Vánoci napilno: Takhle se připravují v Buckinghamském paláci

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
povinnosti
Vánoce miluje většina rodin na celém světě a nejinak tomu je i u té britské královské. Jenže oproti ostatním smrtelníkům mají členové královské rodiny Vánoce spojeny s mnoha povinnostmi. Proto se na vánoční svátky chystají už od léta. Na co se nesmí v královské rodině v předvánočním čase zapomenout?

Královna Alžběta a její manžel Filip mají každý rok na starost doslova bojový úkol. Vlastnoručně podepsat všechny vánoční pohlednice, které posílají různým osobnostem. Pohlednice dostanou hlavy států, významní politici, ale i všichni zaměstnanci a přátelé královské rodiny. Podle oficiálních stránek královské rodiny je jich každoročně kolem 750.

Začínají v létě

S touto autogramiádou proto Alžběta a Filip začínají už v létě, aby všechno stihli. Rodina myslí i na zaměstnance Buckinghamského paláce. Od královny, která tak pokračuje v tradici svého otce a dědy, dostávají tradiční anglický vánoční puding. Každý rok je v paláci pudingu doslova plno. Musí se jich připravit kolem 1500.

Na řadě je vánoční stromek. Jestli jste si mysleli, že si královská rodina potrpí na pompéznosti, jste na omylu. Mluvčí královny Dickie Arbiter uvedl, že stromeček královské rodiny se neliší od běžných vánočních stromků. Používají se ozdoby, pozlátka a barevná světýlka. Jednou z tradic je umisťování hvězdy na špičku vánočního stromu. Tuto milou povinnost každý rok zastává princ Filip.

Štědrý den

Před Vánocemi mají napilno i ostatní členové rodiny. Například vévodkyně Kate se zúčastňuje několika workshopů a setkání s dětmi. Nejinak tomu bylo letos, kdy navštívila děti v elfských dílničkách a společně spolu ozdobili stromek. S manželem Williamem se také zúčastnili přípravy slavnostního menu, kterým chtěli poděkovat lidem, kteří před Vánoci pracují dobrovolně a zadarmo.

Po náročných přípravách čeká rodinu na Štědrý den každoroční program. Rodina se společně vydá na ranní mši, která se tradičně slouží v kostele sv. Máří Magdalény v Sandringhamu. Poté se už mohou těšit na rozdávání dárků, které se koná oproti britským zvyklostem už 24. stejně jako u nás. U stromku si potom mohou všichni oddychnout při oblíbeném drinku. Královna má nejraději martini. Ostatní milují šampaňské.

Související články

Další články