Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Královnou Peče celá země se stala Pavlína: Josefa zradily namazané buchty

Zdroj: Česká televize
+ Další 3 fotografie
vyhazov
Sedmý díl kulinářské show Peče celá země byl pro soutěžící velmi náročný. Museli upéct chléb, pekáč plný buchet a jedlý koš se slaným pečivem. Soutěž musel opustit Josef, který porotu nadchl ze všech nejméně. Sobotnímu dílu naopak kralovala Pavlína.

Prvním úkolem v Peče celá země byl chléb. Podmínkou ovšem bylo, že soutěžící nesmí použít kvásek, ale obyčejné droždí. Lucie upekla nejlepší chléb a od poroty se dočkala tak velké chvály, až se červenala. Ne každý měl se svým chlebem takový úspěch.

Druhá výzva byl pekáč plný buchet. Hlavní roli hrála velikost, snadné oddělení jedné buchty od druhé a chuť náplní. Na prvním místě se v této výzvě umístila Lucie, na posledním Josef. Ten totiž použil na pomazání buchet vejce, na to je prý zvyklý z domova. Porota se ale shodla na tom, že buchty se vajíčkem rozhodně nemažou.

Jedlá nádoba či koš o průměru 20 centimetrů plná tří druhů slaného pečiva byla třetí a zároveň poslední výzvou sedmého kola. Na pečení měli soutěžící čtyři hodiny. Jakkoliv byla Lucie úspěšná v předchozích disciplínách, slané pečivo se jí nepovedlo. Petra nestihla svůj koš pořádně ozdobit, protože ztratila čas při pečení pěti druhů pochutin.

Vítězové a poražení

Pavlína se stala vítězkou večera, i když, jak řekla sama porota, nebudou moci díky nadměrnému užití rumu v dalších hodinách řídit. Soutěž musel bohužel opustit Josef, který přitom byl ze začátku jedním z absolutních favoritů. To z homosexuála Jendy dělá posledního muže, který ještě může bojovat o výhru.

Související články

Další články