Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Královna si vyžádala přítomnost Harryho a Meghan: Vracejí se do Velké Británie

Zdroj: profimedia
+ Další 3 fotografie
Rozkaz královny
Po útěku do Kanady to pro Meghan Markle (38) a prince Harryho (35) vypadalo, že už žádné královské povinnosti nebudou muset řešit. S požehnáním zbytku královské rodiny se vzdali titulů a stali se finančně nezávislými. Královna Alžběta II. (93) však jejich plány trochu překazila. Vypadá to, že se stejně budou muset v březnu do Velké Británie vrátit.

Už před časem se vévoda a vévodkyně ze Sussexu rozhodli vzdát královských povinností a začali žít vlastní život. Najít si normální práci a vydělávat sami na sebe se pro ně stalo prioritou. Královna se rozhodla jim vyhovět a nechala je odejít. Před jejich úplným odchodem musí ale splnit ještě jednu povinnost.

Londýn vyžaduje Meghaninu a Harryho přítomnost. Královna Alžběta II. je prý oba požádala, aby příští měsíc udělali otočku v Británii kvůli posledním královským závazkům ve Westminsterském opatství.

Slavnostní mše

Do 9. března se ještě budou sem tam ukazovat na veřejnosti jako členové královské rodiny. Poslední den tomu tak bude na tradiční bohoslužbě, právě proto je povolala zpět samotná královna. Když se loňský rok Meghan a Harry stejné mše účastnili, čekala Meghan jejich syna Archieho.

Vévoda s vévodkyní a synem se usadili na kanadském ostrově Vancouver, plánují se tam zase vrátit hned po splnění závazků vůči koruně. Královna Alžběta se k jejich odchodu vyjádřila tak, že pokud si odchod přejí, musí je monarchie nechat jít. Účast na slavnostní mši bude tedy poslední oficiální povinností, než se definitivně odstěhují do Kanady. Ale samozřejmě mají v úmyslu i se synem část roku trávit v Británii.

Související články

Další články