Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Královna českého šansonu: Hana Hegerová má nemocné ledviny a chůze do schodů je pro ni očistec

Královna českého šansonu: Hana Hegerová má nemocné ledviny a chůze do schodů je pro ni očistec
Zdroj: Profimedia.cz
zdravotní komplikace
Hana Hegerová v říjnu oslaví své osmaosmdesáté narozeniny a k této příležitosti se připravuje velký koncert, na kterém zpěvačka bohužel nebude přítomná. Její zdravotní komplikace jí to totiž nedovolí. I přesto, že je Hegerová téměř v devadesáti letech stále vitální, tak ji ze všeho nejvíc trápí ledviny a chůze do schodů.

Hana Hegerová je považována za nekorunovanou královnu československého šansonu. V zahraničí dostala přezdívku Piaf z Prahy nebo Šansoniérka se slovanskou duší. Zpěvačka letos v říjnu oslaví své osmaosmdesátileté narozeniny.

K této velkolepé příležitosti se připravuje koncert, kterého však zpěvačka nebude přítomná. "Zároveň letos v říjnu mi bude 88 let a připravuje se veliký koncert. Bude to koncert beze mne o mě. Budou tam známí zpěváci, kteří zazpívají skladby, které jsem měla v repertoáru. Každopádně já osobně tam nebudu, ale pokud se to natočí, tak se velmi ráda podívám,"rozpovídala se Hana Hegerová pro berounský nemocniční časopis.

Zpěvačka je stále vitální a na svůj věk vypadá senzačně. Bohužel ji trápí komplikace s ledvinami. "Žel bohu, nemám zdravé ledviny. Vracím se každého půl roku. Já jsem svým způsobem zodpovědná, denně doma dělám několik směšných pohybů a snažím se, ale jsou věci, které sama neudělám. Tady jsou šikovní doktoři i sestřičky. Je mi tu velmi dobře. Zároveň však nejsem poslušný pacient. Hlavně v tom, že neposlouchám pana primáře Horáčka, abych si vždy někoho zavolala, když něco potřebuji," vypráví královna českého šansonu.

Kromě ledvin Hanu Hegerovou trápí také namáhavá chůze do schodů. „Občas vyrazíme s vnukem do nějaké dobré restaurace. Jinak nikam ven moc nechodím. Ani nemůžu. Mám do bytu mnoho schodů a překonat tyto schody je očistec,“ posteskla si. Tak snad se dá zdravotní stav Hany Hegerové co nejrychleji do pořádku.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy