Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Královna bizarních kostýmů Lady Gaga slaví narozeniny! Dožila se už 30 let

Lady Gaga má dnes kulaté výročí.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Americká popová zpěvačka Lady Gaga dnes vstoupila do klubu třicátnic. Ve světě showbyznysu už působí 8 let a je řazena mezi nejvlivnější ženy populární hudby. Za svoji kariéru už toho zvládla docela dost.

Zpěvačka Lady Gaga dnes slaví třicetiny. A jak známe Lady Gagu (30), oslava to bude nejspíš ve velkém stylu. Gaga poutá pozornost zejména svými bizarními kostýmy a vystoupeními, kterými mnohdy své publikum šokuje. Nebojí se svléknou a ukázat svoje přednosti. Někdy se z jejích výkonů až tají dech.

Gaga je opravdová umělkyně, písně si totiž píše sama a dává si na nich opravdu záležet. Právem je oceňuje i kritika. Během svojí kariéry získala šest cen Grammy a prodala přes 100 milionů hudebních nosičů.

Zpěvačka se narodila do italsko-americké rodiny a s popovou hudbou má už hodně zkušeností. Než se vydala na sólovou dráhu, psala songy. Ty zpívaly například dívčí skupina Pussycat Dolls, Britney Spears, New Kids on the Block nebo zpěvačka Fergie. Pak si ale řekla, že by měla píseň napsat i sobě. Vrhla se do toho po hlavě a zrodila se Lady Gaga.

Gaga se proslavila zejména svým debutovým albem The Fame, které spatřilo světlo světa v roce 2008. Úspěšné ale byly samozřejmě i její další desky. Vydala také čtyři studiová alba. V roce 2010 dokonce koncertovala i v Praze, kde si ji přišlo poslechnout 17 tisíc fanoušků. O čtyři roky později to bylo deset tisíc fanoušků.

Gaga také letos získala Zlatý glóbus za výkon ve snímku American Horror Story Hotel, kde herecky zazářila. Jejím dlouhodobým přítelem je herec Taylor Kinney, se kterým už je zasnoubená a plánují svatbu.

Související články

Další články