Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Jasmina Alagič Horoskop

Nejnovější kauzy

Královna Alžběta se nezúčastní vánoční bohoslužby! Léčí se z těžké nemoci!

Nejdéle vládnoucí britská královna Alžběta II. se poprvé od roku 1980 neúčastní vánoční bohoslužby. Zotavuje se z těžkého nachlazení, stejně jako její manžel Filip. Ten by se však i se zbytkem rodiny tradiční mše měl zúčastnit.

Královský pár tradičně tráví svátky v Sandringhamu. Letos tam však odcestovali o něco později a musel je přepravit vrtulník. Zotavovali se po těžkém nachlazení. V Sandringhamu se rodina tradičně účastní vánoční mše v místním kostele. Mluvčí Buckinghamského paláce však oznámil, že královna se letos ze zdravotních důvodů účastnit nebude.

Královna také oznámila, že se před svými 91. narozeninami vzdá patronátu nad některými organizacemi a charitami. Do úplného důchodu se však ještě nechystá. Svůj každoroční projev bude letos věnovat olympionikům a paralympionikům stejně tak jako dobrovolníkům a „hrdinům“, kteří denně riskují své životy pro druhé. Tito lidé jí dodávají sílu být nejdéle vládnoucí panovnicí.

Mohlo by vás zajímat

Další články