Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Královna Alžběta se do odvolání zavírá na hradě Windsor: Panovnice má strach z koronaviru

Královna Alžběta se do odvolání zavírá na hradě Windsor: Panovnice má strach z koronaviru
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
koronavirus
Královna Alžběta II. (94) utekla z Buckinghamského paláce do ústraní na hrad Windsor už před časem. Vývoj koronavirové epidemie ve Spojeném království ji ale donutil k nepříjemnému rozhodnutí. Veřejného života se kvůli obavám z nemoci covid-19 nebude účastnit přinejmenším do podzimu.

Královna Alžběta zůstane na hradě Windsor déle, než se původně předpokládalo. Její nepřítomnost na veřejných akcích bude pravděpodobně nejdelší za celou dobu její vlády. Na britském trůnu sedí už 68 let.

Obavy z koronaviru jsou ale namístě, Alžběta nedávno oslavila už 94. narozeniny a patří do vůbec nejohroženější skupiny osob. "Myslím si, že do podzimu ji nebudeme vídat skoro vůbec. Do Buckinghamského paláce se nevrátí zcela určitě," domnívá se expertka na královskou rodinu Ingrid Seward. Jak informoval časopis Newsweek, palác zůstane uzavřený po celé léto.

Nic není jisté

Královna bude nejspíš chybět na všech letních událostech spojených s její veřejnou službou. A podle listu The Times je otázkou, zda se její návrat na podzim vůbec uskuteční. Bude to záležet na vývoji epidemiologické situace ve Velké Británii.

Seward je však přesvědčená, že Alžběta nebude chtít na Windsoru zůstat déle, než to bude nutné. "Pokaždé si stála za tím, že jenom tvrdá práce jí dává energii ještě pokračovat," uvedla odbornice.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy