Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Královna Alžběta přišla o životní lásku: Zveřejnila svou nejmilovanější vzpomínku

Jedna z nejmilovanějších fotografií, které královna má.
Zdroj: The Royal Family
+ Další 2 fotografie
Fotka

Královna Alžběta II. odhalila krátce před pohřbem prince Philipa (†99) fotografii ze svého soukromého archivu. Ta zobrazuje šťastný královský pár při toulkách po skotských kopcích.

Královna Alžběta II. se jen pár hodin před pohřbem prince Philipa s veřejností podělila o jednu ze svých nejmilejších a dosud neuveřejněných fotografií. Snímek se objevil na Twitteru královské rodiny a zachycuje pár, jak si hoví v kopcích Coyles of Muick ve Skotsku, na jejich oblíbeném místě. Královna z lásky k této lokaci dokonce pojmenovala i své štěně. Fotografii pořídila v roce 2003 Sophie, hraběnka z Wessexu.

„Královna si přeje sdílet tuto soukromou fotografii pořízenou s vévodou z Edinburghu na kopci v Coyles of Muick ve Skotsku v roce 2003,“ zní text u fotografie.

„Princ Philip mi velmi připomíná mého dědu. Bez klobouku nikdy nikam nešel. Krásná fotka,“ napsala k fotografii uživatelka Twitteru Rach. „Zůstaňte prosím silná a pamatujte na dobré časy, které jste spolu zažili, pokuste se nesoustředit na ty špatné. Země stojí na sto procent za vámi,“ okomentovala snímek Amiga. "Skutečné štěstí je vzácná věc, ale vidím ho zde a je to úžasné. Doufám, že Její Veličenstvo ví, že budeme stát při něm, stejně jako královna stála při nás po celé ty roky,“ uvedl uživatel Think About It Films.

Královský pohřeb

Královský pohřeb prince Philipa proběhne v Kapli svatého Jiří v areálu Windsorského zámku v sobotu 17. dubna. Princovo tělo bylo uloženo v soukromé kapli na zámku Windsoru. Vévoda si prý před svou smrtí nepřál, aby byl pohřeb rušný, a navíc nechtěl, aby bylo jeho tělo vystaveno v rakvi očím veřejnosti. Celá událost se tedy bude vysílat v televizi, ovšem bez účasti veřejnosti.

Kvůli koronavirovým opatřením se smí obřadu účastnit pouze 30 osob. Mezi hosty jsou členové rodiny. Do Anglie už dorazil i princ Harry (36), který spolu s bratrem ponese rakev. Jeho žena Meghan (39) se pohřbu nezúčastní. Harry jí chce podle svých slov ušetřit stresu, Meghan prý ale mrzí, že zůstává v USA, kde momentálně s Harrym žije. Ta nedávno obvinila královskou rodinu z rasismu. Stalo se tak během jejího kontroverzního interview, které se postaralo o vyhrocení vztahu odpadlického manželského páru s celou královskou britskou rodinou. Účastníci pohřbu pravděpodobně budou muset mít po celou dobu události nasazené roušky.


Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy