Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Královna Alžběta II. žije v duchy zamořeném hradu: Přiznala, že ve Windsoru straší

Královna Alžběta II. žije v duchy zamořeném hradu: Přiznala, že ve Windsoru straší
Zdroj: Profimedia.cz / Pixabay.com
+ Dalších 7 fotografií
entity
Od počátku pandemie koronaviru se královna Alžběta II. téměř neukázala. Drtivou většinu svého času se před nemocí covid-19 schovává uvnitř hradu Windsor a styky omezila na minimum. Kromě ní a služebnictva tam ale má být ještě někdo - nejméně 25 duchů, kteří byli v průběhu let spatřeni několika různými lidmi. Jednoho dokonce viděla i samotná královna.

Říká se, že hrad Windsor je jednou z nejstrašidelnějších královských rezidencí. V průběhu let tam lidé zaznamenali 25 duchů a věří tomu, že jich ve skutečnosti bude ještě mnohem víc. Tomu, že hrad okupují duše zemřelých, věří i samotná královna Alžběta II., podle deníku The Sun totiž řekla, že jednoho ducha sama viděla.

Společně s Alžbětou ho měla vidět i její sestra Margaret. Spatřit měly královnu Alžbětu I., která Anglii vládla od poloviny 16. století do roku 1603. Podle webu Visit Britain je možné tohoto ducha zahlédnout především v knihovně a jeho příchod předznamenávají zvuky kroků na podlaze.

Duch šíleného krále

V prostorách hradu se má pohybovat i duch Jiřího III., který bývá viděn především v místnosti pod knihovnou, jak kouká z okna. V této místnosti měl být za svého života držen při záchvatech duševní choroby, které se kdysi říkalo šílenství. Odborníci usuzují, že ve skutečnosti šlo o maniodepresivní psychózu.

Králův stav se před smrtí velmi zhoršoval, z Windsoru proto vůbec nevycházel. Postihl ho revmatismus, oslepl, ohluchl a zničila ho informace o skonu dcery. Zemřel v roce 1820 a nedostaly se k němu ani zprávy o úmrtí manželky. Říká se proto, že jeho duše je nešťastná.

Kat manželek

Hradem podle svědků bloudí i duch krále Jindřicha VIII., který je dodnes známý především proto, že nechal popravit dvě ze svých šesti žen. Dodnes má strašit v děkanském klášteře. Kroky tohoto ducha mají být obzvlášť slyšitelné, protože na sklonku života trpěl vředovým onemocněním nohou, kvůli kterému byla jeho chůze těžkopádná.

Špatné znamení

Zatímco většina duchů ve Windsoru má být neškodná, spatření jednoho z nich má být předzvěstí špatných událostí. V královském parku se prý pohybuje Herne, který byl lovcem krále Richarda III. Legenda praví, že kdokoliv ho uvidí, se zlou se potáže.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy