Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Královna Alžběta II. slaví 94. narozeniny: Na stáří ji trápí nezvedený syn a útěk vnuka

Královna Alžběta II. slaví 94. narozeniny: Na stáří ji trápí nezvedený syn a útěk vnuka
Zdroj: Showpix
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
panovnice
Královna Alžběta II. slaví své 94. narozeniny. O příliš veselé oslavě ale řeč být nemůže - kvůli koronaviru nemůže vidět všechny své blízké. V posledních měsících ji navíc trápí nezvedený syn princ Andrew (60), zapletený do kauzy se sexuálním zneužíváním, a také vnuk, princ Harry (35), který se rozhodl opustit Británii a s manželkou Meghan Markle (38) a synem Archiem žít daleko od rodiny.

Členové britské královské rodiny se obvykle dožívají požehnaného věku a výjimkou není ani královna Alžběta II., která slaví své 94. narozeniny. I v těchto letech je velmi čiperná a účastní se důležitých společenských akcí, na kterých obvykle rozdává samé úsměvy. V soukromí ale příliš důvodů k úsměvu nemá. Nyní navíc musela kvůli koronaviru zrušit tradice spojené s oslavou, která tak proběhne jen v malém počtu osob ve Windsoru.

Nezvedený syn

Už v loňském roce královnu pěkně potrápil její syn, princ Andrew, který se zapletl do kauzy sexuálního zneužívání finančníkem Jeffreym Epsteinem. Čelí obviněním, že se na zneužívání sám podílel, a jedna z obětí dokonce tvrdí, že byla přinucena k tomu, aby s ním měla pohlavní styk.

Vzhledem k obviněním byl Andrew svou matkou přesvědčen, že by se měl stáhnout z veřejného života. On sám uvedl, že svého přátelství s Epsteinem lituje a je připraven být nápomocen úřadům při vyšetřování. Již brzy se ale bude vdávat jeho dcera, princezna Beatrice a královnu proto podle britských médií trápí otázka, zda nebude nevěsta během svého velkého dne zastíněna svým otcem a jeho skandály.

Vnuk na útěku

Velkou ránou byl pro královnu Alžbětu II. útěk prince Harryho z Británie. Její vnuk se totiž rozhodl vzdát královských povinností a společně s manželkou Meghan Markle vychovávat syna mimo svou vlast. Ačkoliv mu k tomuto kroku dala královna povolení, rozhodně to pro ni nebylo jednoduché.

Britská média, často s odkazem na zdroje blízké královské rodině, hovoří o tom, že vévodkyně Meghan má Harryho pod palcem a veškerá rozhodnutí vykonaná v posledních měsících vzešla z jejích nápadů. Není proto divu, že se hovoří i o tom, že ji britská panovnice nemá v lásce.

Radost z pravnoučat

Velkou radostí v životě královny jsou nepochybně její pravnoučata, která žijí v její těsné blízkosti. Děti prince Williama a Kate Middleton jí umí vykouzlit úsměv na tváři a z rodinných snímků je patrné, že spolu mají velmi silný vztah. Jsou to právě George, Charlotte a Louis, kteří prababičce nepochybně zajistí veselé narozeniny i přesto, kolik záležitostí ji trápí.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy