Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Královna Alžběta II. rozhodla: Meghan Markle a princ Harry přišli o své tituly

Královna Alžběta II. rozhodla: Meghan Markle a princ Harry přišli o své tituly
Zdroj: instagram
Předchozí Další
+ Dalších 11 fotografií
megxit
Princ Harry (35) a Meghan Markle (38) se před časem rozhodli vzdát královských povinností a začít žít vlastním životem. Prý si chtějí najít normální práci a vydělávat si sami na sebe s tím, že bydlet budou částečně v Kanadě a částečně v Anglii. Královna Alžběta II. (93) vydala prohlášení, v němž lidu sdělila, jak rozhodla o jejich osudu. Meghan a Harry už brzy nebudou královské výsosti.

Meghan Markle a princ Harry před časem na svých sociálních sítích oznámili, že se hodlají vzdát svých rolí v královské rodině. V pondělí proběhl v Británii summit ohledně jejich budoucnosti, během něhož měla hlavní slovo královna Alžběta II.. Ta se rozhodla jít cestou nejmenšího odporu.

Očekávalo se, že se záležitosti kolem Megxitu budou řešit minimálně několik týdnů a veřejnost se ještě dlouho nedozví, co Meghan a Harryho čeká. V sobotu však královna vydala vydala prohlášení, z něhož je jasné, jak bolestné rozhodnutí učinila.

Nový život

Prohlášení je osobnější než ta, která palác obvykle vydává. „Po měsících konverzací a nedávných diskuzích jsem ráda, že jsme společně našli konstruktivní a podpůrný směr budoucnosti mého vnuka a jeho rodiny,“ zní v prohlášení.

„Harry, Meghan a Archie budou vždy milovanými členy mé rodiny. Uznávám, že za poslední dva roky prošli mnohými výzvami a plně podporuji jejich touhu po nezávislém životu,“ napsala královna. „Chci oběma poděkovat za práci, kterou odvedli v naší zemi, v Commonwealthu a dál. Jsem hrdá především na Meghan, která se rychle stala členkou naší rodiny,“ uvedla panovnice.

Její slova jsou plná bolesti. „Společně s rodinou doufám, že dnešní dohoda jim dovolí začít budovat šťastný a klidný nový život,“ dodala královna.

Zbavení titulů

Největší otázkou britského lidu bylo, zda si Meghan a Harry nechají tituly královských výsostí, které samy o sobě do jejich kapes přinášely nemalé peníze. Manželům budou tituly odňaty a navíc musí občanům země splatit téměř 2 a půl milionu liber, které padly na renovaci a vybavení jejich domu ve Windsoru.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy