Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Královna Alžběta II.: Rok od smrti milovaného prince Philipa zveřejnila dojemné video

Královna Alžběta II.
Zdroj: Twitter Royal Family, Profimedia, kolas eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Vzpomínka

Dne 9. dubna uplynul přesně rok, kdy vévoda z Edinburghu ve věku 99 let zemřel. S královnou Alžbětou II. (95) byl v manželství dlouhých třiasedmdesát let. Na Twitter nyní přidala královská rodina dvouminutové video, v němž královna na svého zesnulého muže zavzpomínala.

Britská královna Alžběta II. prožívá smutné období. Nejenže nedávno prošla covidem, chodí o holi a nevídá se se svým vnukem princem Harrym, ale 9. dubna uplynul první rok od úmrtí jejího milovaného manžela prince Philipa (†99). Bok po boku předtím strávili dlouhých třiasedmdesát let.

Dojemná vzpomínka

Na Twitteru britské královské rodiny se nyní objevilo dvě minuty dlouhé video, na němž jsou zachyceny momenty z manželského života prince Philipa a královny Alžběty. Ve videu se objevily i archivní snímky, které dosud veřejnost neměla možnost vidět.

Minulý měsíc se královna a další členové královské rodiny i vyšší představitelé britské politiky zúčastnili vzpomínkové bohoslužby na počest zesnulého prince Philipa. Královnu doprovodil její syn princ Andrew, který byl kvůli nařčení ze sexuálního obtěžování před nedávnem zbaven všech vojenských titulů. Princ Harry a jeho žena Meghan se bohoslužby nezúčastnili a zůstali v Americe.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy