Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Královna Alžběta II. oslavila narozeniny bez rodiny. Nedodržely se ani tradice

Královna Alžběta II. oslavila narozeniny bez rodiny. Nedodržely se ani tradice
Zdroj: archiv britské královské rodiny
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Královna Alžběta II. měla 94. narozeniny už v dubnu, kvůli koronavirovým opatřením a strachu o své zdraví je však nemohla oslavit. Během víkendu tak pro ni byla zorganizována menší oslava s vojenskou přehlídkou, i tu ale sledovala sama bez přítomnosti rodiny.

Královská rodina se od vypuknutí pandemie koronaviru nestýká a královna Alžběta II. i princ Philip tak letos poprvé slaví narozeniny bez přítomnosti svých příbuzných. Královna si dokonce oslavu užila až nyní, téměř dva měsíce poté, co narozeniny skutečně měla.

Běžně královna sleduje vojenskou přehlídku z balkonu Buckinghamského paláce v obklopení své rodiny. Letos seděla sama pod dohledem stráže v plátěném přístřešku a přehlídka se odehrávala ve Windsoru.

Ačkoliv se Alžběta usmívala, není pochyb o tom, že ji narozeninová oslava strávená bez rodiny a manžela netěšila tolik jako ty, které ve společnosti své rodiny prožila v letech minulých. Zároveň ubylo i lidí, běžně se totiž oslav zúčastňuje na 1 400 vojáků, 400 muzikantů a 200 koní. Letos jich bylo podstatně méně.

Královna Alžběta II. zakázala střelbu

Běžnou tradicí je při přehlídce i střelba. Tu letos královna poprvé za 68 let zakázala. Podle mluvčích paláce se obávala, že by střelba byla vzhledem ke koronavirové krizi nevhodná a mohla by být lidmi špatně pochopena.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy