Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Královna Alžběta II. nechce tvrdý brexit: Podepsala zákon bránící odchodu z EU bez dohody

nový zákon
V pondělí britská královna Alžběta II. podepsala zákon, který má Velké Británii zabránit v odchodu z Evropské unie bez dohody. Odchod země z EU je nyní naplánován na 31. října a nově schválený zákon má zabránit tvrdému brexitu.

Dnes ve Velké Británii vstoupil v platnost zákon, který má zabránit variantě, že země na konci října vystoupí z bloku bez dohody. Odchod z Evropské unie je naplánován na 31. října. Nově schválený zákon dává vládě čas do 19. října, aby prosadila dohodu o podmínkách brexitu v parlamentu. Nebo je zde druhá možnost, a to taková, že musí od zákonodárců získat svolení pro neřízený odchod.

Pokud nebude splněna ani jedna z těchto podmínek, kabinet musí na základě nového opatření požádat o další odklad brexitu. Tentokrát do 31. ledna 2020.

Zákon, který vládě zároveň ukládá přijmout jakoukoli nabídku unijní sedmadvacítky, i kdyby nový termín brexitu nestanovila podle britského přání, prošel v pondělí poslední fází legislativního procesu. Stalo se tak, když mu formální souhlas udělila britská královna Alžběta II. Oznámil to předseda horní komory britského parlamentu lord Fowler.

Mohlo by vás zajímat

Další články