Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Královna Alžběta II. a princ slaví 73. výročí svatby: Pochlubili se přáníčkem od pravnoučat

Královna Alžběta II. a princ slaví 73. výročí svatby: Pochlubili se přáníčkem od pravnoučat
Zdroj: archiv britské královské rodiny
+ Dalších 11 fotografií
foto uvnitř
Královna Alžběta II. a princ Philip slaví 73. výročí svatby. Kvůli koronaviru nemohou tuto událost oslavit s rodinou tak, jak by si přáli, na sociálních sítích se ale pochlubili roztomilým přáníčkem od pravnoučat George, Charlotte a Louise.

Královna Alžběta II. a princ Philip dnes slaví 73. výročí své svatby. Pár vešel do svazku manželského 20. listopadu 1947 poté, co měsíce komunikoval pouze korespondenčně. Hned při prvním setkání pak Philip požádal Alžbětu o ruku a královská rodina uspořádala veselku nevídaných rozměrů.

Sňatek Alžběty s Philipem rozdělil britský lid na dvě poloviny a nelíbil se ani samotnému otci nynější královny, králi Jiřímu VI. Philip byl totiž na královské poměry chudý a jeho sestry byly provdány za německé šlechtice, kteří byli spojováni s nacisty. Tehdy 21letá Alžběta si ale trvala na svém a od sňatku neustoupila.

I po dlouhých letech strávených v manželství jsou královna a princ spokojení a vzájemná láska z nich vyzařuje. Letos bohužel nemohou výročí oslavit tak, jak by chtěli, od ostatních členů rodiny se kvůli koronaviru drží dál. Milovaná pravnoučata se ale rozhodla jim popřát alespoň na dálku.

Nová fotka a roztomilé přání

Na oslavu výročí královský pár zveřejnil nový snímek, na kterém pózuje při prohlížení ručně vyrobeného přáníčka od pravnoučat. Princ George, princezna Charlotte a princ Louis nebyli jediní, kdo poslal své gratulace, nepochybně právě to od nich ale manžele potěšilo nejvíc. Na fotografii se podívejte v galerii.

Související články

Další články