Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Královna Alžběta II. a princ Philip slaví výročí: Takhle před 72 lety vypadala jejich svatba

Zdroj: Instagram
+ Dalších 11 fotografií
galerie
Královna Alžběta II. (93) a princ Philip (98) dnes slaví 72. výročí své svatby. Pár vešel do svazku manželského 20. listopadu 1947 poté, co měsíce komunikoval pouze korespondenčně. Hned při prvním setkání pak Philip požádal Alžbětu o ruku a královská rodina poté uspořádala veselku nevídaných rozměrů.

Svatby v královské rodině jsou vždy velkou událostí, za kterou stojí spousta peněz, energie a času. Výjimkou nebyla ani svatba královny Alžběty II., která si v listopadu roku 1947 vzala svého vzdáleného příbuzného prince Philipa.

Sňatek Alžběty s Philipem rozdělil britský lid na dvě poloviny a nelíbil se ani samotnému otci nynější královny, králi Jiřímu VI. Philip byl totiž na královské poměry chudý a jeho sestry byly provdány za německé šlechtice, kteří byli spojováni s nacisty. Tehdy 21letá Alžběta si ale trvala na svém a od sňatku neustoupila.

I královskou svatbu ale doprovázela řada organizačních problémů. Někdo například ztratit Alžbětinu kytici, a tak se novomanželé museli na líbánkách znovu obléct do svatebních šatů a nafotit nové snímky, na kterých už lilie nechyběly. Šaty si navíc tehdejší princezna musela kupovat v době, kdy ještě platil válečný přídělový systém. Její šaty od Normana Hartnella tak patří mezi ty nejlevnější, v přepočtu stály 48 tisíc korun.

Na to, jak slavnostní den královny Alžběty II. a prince Philipa před 72 lety vypadal, se podívejte v galerii.

Související články

Další články