Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Královna Alžběta II. (92) přidala svůj první příspěvek na Instagram! Budete koukat, co to bylo

Zdroj: Instagram
+ Dalších 16 fotografií
královna online
Ačkoliv se v dnešní době technologie modernizují rychlostí blesku a už jen pro málokoho je snadné se v nich plně zorientovat, královna Alžběta II. ukázala, že se jich nebojí. Ve svých 92 letech přes iPad přidala svůj úplně první příspěvek na Instagram královské rodiny. Co a při jaké příležitosti zveřejnila?

Královna Alžběta II. jde s dobou. Ačkoliv se narodila už před téměř 93 lety, dokazuje, že se moderních technologií nebojí, naopak jim jde i vstříc. V muzeu vědy totiž skrz iPad zveřejnila svůj vůbec první instagramový příspěvek, na sociální síti odhalila něco málo z dávné korespondence královské rodiny.

Na Instagram královna přidala snímky dopisu, který v roce 1843 obdržel její praprapradědeček princ Albert. Ten byl napsán Charlesem Babbagem, který v něm popisoval svůj vynález – analytický motor.

Ke snímkům téměř 200 let starého dopisu připsala Alžběta pár milých slov. „Dnes jsem měla to potěšení dozvědět se o dětské počítačové iniciativě. Přijde mi příhodné, že svůj první příspěvek na Instagram přidávám právě zde, v muzeu vědy, které už po dlouhou dobu prezentuje technologie, inovace a inspiruje další generace vynálezců,“ napsala královna.

Na snímky z královnina prvního přispívání na Instagram a na další roztomilé fotky královské rodiny, které dokazují, jak milí lidé to jsou, se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články