Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Král všech komiků, který trpěl depresemi: Luďka Sobotu tahala ze dna manželka

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Všichni si myslí, že jaké člověk dostává role, takový člověk je. Opak je ale většinou pravdou. Příkladem za všechny je Luděk Sobota (75), který léta trpěl depresemi a za svoje postavy se tak trochu schovává. Oporou v nejtěžších chvílích byla komikovi jeho manželka.

Luděk Sobota (75) se narodil 27. května 1943 v Praze, kde vystudoval dopravní průmyslovku a následně absolvoval herectví na DAMU. Svou divadelní kariéru odstartoval v Liberci v souboru Ypsilon a stal se novým kolegou Miloslava Šimka na prknech legendárního Semaforu.

Dlouhá léta také vystupoval s Petrem Nárožným, se kterým společně se Šimkem tvořili oblíbené bavičské trio. Ačkoliv mu nedělalo problém hrát charakterní role, jeho doménou se stala komika založená zejména na improvizaci. Asi každý si jeho jméno okamžitě spojí s postavou naivního poplety, kterého ztvárnil v řadě komedií, z nichž asi nejznámější jsou filmy Jáchyme, hoď ho do stroje!, Já to tedy beru, šéfe! nebo Jen ho nechte, ať se bojí.

I přesto, že Sobota působí jako extrovert, ve skutečnosti je spíše uzavřený a zcela odlišný, než jak ho zná většina z nás. Vystoupit na pódiu mu dělá trochu problém, ale přitom bez publika nemůže žít. Navíc svádí dlouholetý boj s neurózami a depresemi.

Jeden čas ho jeho špatný psychický stav a vyčerpání dokonce dohnaly až k pití alkoholu. Následně musel vyhledat odbornou pomoc. V nejtěžších chvílích mu byla oporou manželka Adriana, se kterou má syna Ladislava. Z prvního manželství s Janou Sobotovou má syna Roberta.

Související články

Další články