Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Král rokenrolu Elvis Presley zemřel před 43 lety: Jeho obrovská sláva si vybrala krutou daň

Král rokenrolu Elvis Presley zemřel před 43 lety: Jeho obrovská sláva si vybrala krutou daň
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
Výročí
Před 43 lety zemřel král rokenrolu Elvis Presley (†42). Jeho úmrtí provázely dlouhá léta spekulace a dokonce spoustu lidí věřilo, že smrt byla fingovaná a Presley je naživu. Zpěvák a herec zemřel předčasně ve 42 letech v koupelně ve svém domě. Oficiální verzí příčiny smrti byl infarkt. Jeho obrovská sláva si vybrala krutou daň.

Zpěvák Elvis Presley byl bezpochyby ikonou světové hudby. Ačkoliv neměl žádné hudební vzdělání a nikdy neuměl noty, svým absolutním hudebním sluchem dobyl celou Ameriku a je známý po celém světě.

Jeden hit za druhým

Jako malý kluk byl velmi plachý a stydlivý, málokdo by v té době hádal, že z něho bude jednou hudební i filmová legenda. Elvis se dostal na vrchol v druhé polovině padesátých let, kdy ho znal už celý svět. Z jeho jména se stala značka, která vydělávala. Presley chrlil jednu píseň za druhou a pomalu z každé se stal hit. Jeho debutové sólové album s názvem Elvis Presley se neslo v duchu country a celých deset měsíců se drželo na první příčce významné americké popové hitparády.

Daň za slávu

Začátkem sedmdesátých let ještě nabral na rychlosti. Jako by tušil, že jeho život skončí předčasně. V roce 1971 nahrával jedno studiové album za druhým, všechny jeho desky byly velmi úspěšné. Jako jediný umělec v historii dokázal vyprodat čtyřikrát za sebou Madison Square Garden v New Yorku. Svět mu ležel u nohou. V soukromí už to ale taková hitparáda nebyla. V roce 1972 se po pěti letech rozešel se svou první ženou Priscillou a začal si s novou partnerkou Lindou. I přesto se ale na Elvisovi začala podepisovat únava. Zpěvák byl čím dál nešťastnější a úlevu hledal v lécích a alkoholu. Dvakrát se předávkoval barbituráty a byl hospitalizován kvůli závislosti na omamných látkách.

Trpký konec

Elvis zároveň začínal přibírat na váze a pomalu ztrácel svůj šarm. I přesto ale stále pracoval. Rok před svou smrtí se rozešel s partnerkou Lindou a jeho novou přítelkyní se stala Ginger Alden. Začátkem roku ji požádal o ruku, ale ke svatbě už nedošlo. Jeho zdravotní problémy se prohlubovaly a několik koncertů už ani nebyl schopný odehrát do konce. Hvězda Elvise Presleyho začala pomalu vyhasínat. 16. srpna 1977 ho našla jeho snoubenka mrtvého. Elvis údajně ležel v kaluži zvratků v koupelně. I když si mnoho fanoušků myslelo, že se král rokenrolu předávkoval, oficiální verzí příčiny smrti byl infarkt myokardu.

Související články

Další články