Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Král popu Michael Jackson: Temné tajemství jeho poslední noci, doktor si odskočil na toaletu

Michael Jackson: Tajemství poslední noci jeho života
Zdroj: showpix.cz
+ Další fotografie
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Od smrti krále popu Michaela Jacksona, který odešel do hudebního nebe v pouhých padesáti, uplynulo už dvanáct let. Na smrt přitom vůbec nepomýšlel, v plánu měl velký comeback na hudební pódia. Osudným se mu ale stalo předávkování léky, které mu předepisoval jeho osobní lékař…

Americký zpěvák Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců. Už v dětství začal svou profesionální kariéru v rodinné dětské skupině Jackson 5, kterou měl pod taktovkou jejich otec. O něm se ví, že byl velmi přísný, ba dokonce i agresivní. Všichni sourozenci si s ním zažili své a bůh ví, co všechno se dělo za zavřenými dveřmi.

Michael Jackson a album Thriller

V roce 1977 Michael Jackson navázal spolupráci s hudebníkem Quincy Jonesem, což je považováno za nejprůlomovější setkání v celé hudební historii. Michaelova hudba se stala legendární a desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější počiny v oblasti pop music. Album Thriller je dodnes dokonce nejprodávanějším albem všech dob.

Michael Jackson, který má na svém kontě 13 cen Grammy a 26 ocenění American Music Award, byl hodně činný a aktivně se podílel také na mnoha humanitárních akcích a projektech. Za svůj život daroval na charitativní účely stovky milionů dolarů.

Skandály Michaela Jacksona

Hodně se řešila i barva jeho kůže. Přestože byl afroamerického původu, jeho pokožka zbělala. Důvodem bylo kožní onemocnění vitiligo, které způsobuje výpadky pigmentu. Tmavé skvrny, které mu na těle zbyly, pak zakrýval make-upem a podstoupil i několik plastických operací. Nejvíc se přitom mluvilo o jeho několikrát operovaném nosu.

Michael Jackson čelil i několika obviněním ze sexuálního obtěžování dětí. Když tento problém vyvstal poprvé, Jackson se s rodinou dítěte vyrovnal mimosoudně, což ho stálo 22 milionů dolarů. Ale poté, co přišlo další obvinění, už situaci řešil soud a Jacksonovi hrozilo až dvacet let vězení. Nakonec byl ale všech obvinění zproštěn.

Jenže to už Jacksonovi image příliš nevylepšilo a pověst dětského násilníka se s ním táhla až do jeho smrti. Některá rádia dokonce odmítala hrát jeho hudbu a Jackson byl také vymazán z epizody oblíbeného animovaného seriálu Simpsonovi.

Děti Michaela Jacksona

Jackson byl dvakrát ženatý. Poprvé se jeho vyvolenou stala zpěvačka Lisa Marie Presley, ovšem po dvou letech jejich manželství skončilo. Pak se v hotelovém pokoji oženil se zdravotní sestrou Debbie Rowe, která mu porodila dvě děti – Paris Catherine Jacskon a Prince Michaela Jacksona I. Ovšem o jeho otcovství se dost spekulovalo, protože manželé žili celou dobu odděleně. Poté, co se rozvedli, se Michael stal opatrovníkem obou dětí. Náhradní matka mu pak porodila ještě druhého syna Prince Michaela Jacksona II.

Jak zemřel Michael Jackson?

Od chvíle, kdy král popu odešel do hudebního nebe, uplynulo před pár dny už dvanáct let. Michael Jackson zemřel ve svých 50 letech na předávkování léky. Podle svých přátel však vypadal několik dní před smrtí lépe než kdykoli předtím. Byl prý plný energie a těšil se na svůj comeback na hudební pódia.

Jenže Jackson trpěl chronickou nespavostí a bez prášků na spaní nedokázal sám usnout. Doma měl proto k dispozici osobního lékaře Conrada Murraye, který mu podal v noci několik léků na spaní. Dal mu i lék proti úzkosti. Další sedativa pak přidal, když ho Jackson prosil, že potřebuje být připravený na svůj velký koncert.

Kombinace utišujících léků však smrtelná nebyla. Osudným lékem se stalo hypnotikum Propofol, které se dává k vyvolání anestezie. Doktor se sice bránil tím, že to bylo na Jacksonovo přání, následně ale přiznal, že mu hypnotikum podával pravidelně poslední dva měsíce před jeho smrtí.

Jackson byl doma připojený na přístrojích a doktor sledoval činnost jeho orgánů. Pak si ale odskočil na toaletu, což bylo osudovou chybou, protože po jeho návratu už legendární zpěvák nedýchal. Doktor hned zahájil jeho resuscitaci a v nemocnici pak Jackson ještě třináct minut bojoval o život, ovšem marně. Doktor Murray byl následně odsouzen na čtyři roky za neúmyslné zabití, ale už po dvou letech byl z vězení propuštěn...

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy